Anthony Hopkins znów łączy siły z twórcą "Ojca"

Data:

Anthony Hopkins znowu będzie współpracował z Florianem Zellerem. Po oscarowej roli w "Ojcu" wybiny aktor zagra w "The Son".

W tym roku zmieniono kolejność wręczania oscarowych statuetek w trakcie gali. Zamiast najlepszego filmu na koniec nagrodzono najlepszą męską kreację. Niespodziewanie, zamiast faworyta bukmacherów Chadwicka Bosemana, wyczytano nazwisko Anthony'ego Hopkinsa, docenionego za wybitną rolę w "Ojcu" Floriana Zellera.

Najwyraźniej współpraca z Zellerem przypadła do gustu odtwórcy Hannibala Lectera, ponieważ właśnie ujawniono, że panowie znów będą współpracować.

O projekcie tym informowaliśmy już wcześniej. To kolejna adaptacja sztuki Zellera, do której twórca napisał scenariusz do spółki z Christopherem Hamptonem.

"The Son" to historia Petera, który wraz ze swoją nową partnerką Emmą wychowuje małe dziecko. Uporządkowane życie pary zostaje wywrócone do góry nogami wraz z pojawieniem się byłej żony bohatera, Kate, oraz ich syna Nicholasa. Nastolatek, który wciąż nie poradził sobie z rozwodem rodziców, sprawia problemy – wagaruje, jest agresywny i zamknięty w sobie. Peter chce naprawić relację z chłopakiem, dlatego proponuje mu wspólne mieszkanie.

Oprócz Hopkinsa w filmie wystąpią Hugh Jackman, Zen McGrath, Vanessa Kirby i Laura Dern.