Aronofsky zapowiada nowy film

Data:

Darren Aronofsky kręci nowy film, który oparty będzie na sztuce Samuela D. Huntera. W głównej roli zobaczymy Brendana Frasera.

Realizowany przez Darrena Aronofsky’ego (“Requiem dla snu”, “Czarny łabędź”, “mother!”) obraz pt. “The Whale” będzie ekranizacją napisanej w 2012 roku sztuki Samuela D. Huntera o tym samym tytule. Skupia się ona na postaci otyłego odludka Charliego, który w obsesyjnym objadaniu się widzi drogę do samodestrukcji. Jego jałowe życie zmienia się po nawiązaniu kontaktu z dawno niewidzianą córką. Mężczyzna odkrywa w niej nieszczęśliwą i zgorzkniałą nastolatkę. Spotkanie to okaże się dla bohaterów ostatnią szansą na wyrwanie się z bezcelowej rzeczywistości. 

Główną rolę w “The Whale” zagra Brendan Fraser, znany z występów w takich produkcjach, jak “Bogowie i potwory”, “Mumia” czy “Miasto gniewu”. 

Za scenariusz filmu odpowiada sam Hunter, który o współpracy z Aronofsky’m mówi w ten sposób: To historia bardzo osobista i cieszę się, że będzie miała szansę dotrzeć do szerszej publiczności. Jestem fanem Darrena, odkąd jako student podejmujący swoje pierwsze pisarskie próby zobaczyłem “Requiem dla snu”. 

Film zrealizowany zostanie przez studio A24 we współpracy z firmą produkcyjną Aronofsky’ego, Protozoa Pictures. 

Źródło:

https://deadline.com/2021/01/darren-aronofsky-the-whale-at-a24-with-brendan-fraser-eyed-to-star-1234671422/

https://variety.com/2021/film/news/darren-aronofsky-brendan-fraser-team-on-the-whale-obese-recluse-1234882905/