Benedict Cumberbatch w serialowym remake’u “39 kroków” Hitchcocka

Data:

Powstaje remake wyreżyserowanego w 1935 roku przez Alfreda Hitchcocka filmu “39 kroków”. Gwiazdą limitowanego serialu będzie Benedict Cumberbatch.

Film z 1935 roku oparty został na książce Johna Buchana znanej w Polsce pod tytułem “39 schodów”. Fabuła rozgrywa się u progu pierwszej wojny światowej i podąża za postacią Richarda Hannay’a, który pewnego dnia zostaje uwikłany w sieć spisków, intryg i morderstw. Serial ma stanowić aktualizację tej klasycznej powieści. 

Obraz wyreżyseruje Edward Berger (“Jack”, “Wszyscy, których kocham”), z którym Cumberbatch (“Gra tajemnic”, “Doktor Strange”,“Sherlock”) miał już okazję pracować przy realizacji serialu “Patrick Melrose”. Za scenariusz odpowiedzialny jest Mark L. Smith, scenarzysta oscarowej “Zjawy”. Cumberbatch będzie również jednym z producentów wykonawczych projektu. 

Źródło:

https://deadline.com/2021/02/benedict-cumberbatch-the-39-steps-limited-series-mark-l-smith-edward-berger-anonymous-content-1234697464/?fbclid=IwAR1rAtbZhpw6VcjW4YuBwXsZyPATTYI29F-WolwpZCr2y2WgJRxUbE2oAeg