Bruce Willis powróci w "Szklanej pułapce 6"?

Data:

W sieci pojawiła się informacja na temat możliwości powstania szóstej części "Szklanej pułapki" z Brucem Willisem w roli głównej.

Po przejęciu 20th Century Fox przez Disney skasowany został projekt filmu "McClane", który miał być szóstą odsłoną "Szklanej pułapki" i toczyć się równolegle w dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwsza historia miała rozgrywać się we wczesnych latach 80. i śledzić losy młodego McClane'a (w którego miałby się wcielić inny niż Bruce Willis aktor), z kolei druga - współcześnie i skupiać się wokół postaci odgrywanej przez Willisa. 

Wydawało się, że skasowanie projektu będzie oznaczało zakończenie cyklu "Szklanej pułapki" po pięciu częściach (chociaż dla wielu seria skończyła się po "trójce"). Okazuje się, że niekoniecznie. Daniel Richtman, bardzo dobrze poinformowany dziennikarz działający w branży filmowej, poinformował, że Bruce Willis prowadzi zaawansowane rozmowy na temat możliwego powrotu w szóstej części przygód Johna McClane'a. 

Według źródła miałby to być już definitywnie ostatni występ Willisa w roli bohaterskiego policjanta.

Narazie oczywiście brak dalszych informacji, zwłaszcza dotyczących potencjalnej fabuły, ale zważywszy na bardzo wiarygodną osobę informatora wydaje się, że Disney nie pozwoli na to, by cykl zakończył się na "Szklanej pułapce 5".