Cate Blanchett gwiazdą pierwszego anglojęzycznego filmu Almodovara

Data:

Pedro Almodovar nakręci pierwszy film w języku angielskim. Gwiazdą jego najnowszego projektu zostanie Cate Blanchett.

Pedro Almodovar to jeden z najpopularniejszych i najbardziej docenianych twórców na świecie, mimo że jego dzieła do tej pory powstawały jedynie w języku hiszpańskim. Teraz reżyser pragnie poszerzyć krąg swoich odbiorców i zdecydował się na debiut w języku angielskim. Almodovar przeniesie na ekran zbiór opowiadań Lucii Berlin "Instrukcja dla pań sprzątających". 

Książka składa się z historii 43 kobiet wykonujących różnego rodzaje prace domowe. Autorka opowiada w niej o zwykłym życiu i chwilach objawień: w pralniach samoobsługowych, w ośrodkach resocjalizacji i w rezydencjach klasy wyższej, wśród telefonistek, zmagających się z życiem matek, autostopowiczów i złych chrześcijan. Berlin skupia się na najbardziej ulotnych momentach życia, wydarzeniach pozornie nieistotnych lub takich, których w codziennej rutynie nie zauważamy (opis wydawcy).

Poinformowano, że gwiazdą projektu będzie Cate Blanchett. Możemy się jednak domyślać (o ile Blanchett nie będzie planować powtórki z "Manifesto", gdzie wcieliła się w kilka ról), że czekają nas jeszcze liczne głośne decyzje castingowe. Będziemy o nich informować.