Colin Farrell jako Pingwin w serialowym spin-offie “Batmana”?

Data:

Platforma HBO Max przygotowuje serial poświęcony postaci Pingwina - jednego z najbardziej ikonicznych przeciwników Batmana. Według wstępnych doniesień, rola serialowego czarnego charakteru zaproponowana została Colinowi Farrellowi, który wcielił się w Pingwina także w nadal czekającym na swoją premierę filmie “Batman” Matta Reevesa. 

Serial o Pingwinie byłby drugim serialowym spin-offem nowego “Batmana”. W przygotowaniu znajduje się już bowiem niezatytułowany jeszcze cykl o Gotham widzianym z perspektywy działających w mieście policjantów. 

Produkcja o Pingwinie znajduje się obecnie w bardzo wczesnej, koncepcyjnej fazie. Wiemy jednak, że jego główna linia narracyjna opowiadałaby o dojściu głównego bohatera do władzy w półświatku Gotham. Scenariusz ma przygotować Lauren LeFranc (“Mój śmiertelny wróg”, “Agenci T.A.R.C.Z.Y.”). Produkować będzie m.in. reżyser nowego “Batmana”, Matt Reeves (“Pozwól mi wejść”, “Wojna o planetę małp”).

Colin Farrell (“Zabicie świętego jelenia”, “Wdowy”), który wcielił się w postać Pingwina w nadchodzącym “Batmanie”, otrzymał propozycję kontynuowania tej kreacji w serialowym spin-offie poświęconym czarnemu charakterowi. Jednak póki co aktor nie podpisał z twórcami żadnej wiążącej umowy. 

Nowy “Batman” ma mieć swoją światową premierę na początku marca 2022 roku. 

Źródło:

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/the-batman-penguin-spinoff-colin-farrell-1235013035/