Czy Furiosa podbije 2024 rok?

Data:

"Furiosa: Saga Mad Max" to prequel "Mad Max: Na drodze gniewu" w reżyserii George'a Millera, wielkiego przeboju sprzed paru lat. W tytułowej roli zobaczymy Anyę Taylor-Joy.

Oryginalny "Mad Max" powstał w 1979 roku w Australii. Dystopijna opowieść o pełnym przemocy postapokaliptycznym świecie otworzyła drogę do światowej jej twórcy, reżyserowi George’owi Millerowi oraz grającemu główną rolę Melowi Gibsonowi. Dwa lata później powstał "Mad Max 2: Wojownik szos" – już w Hollywood, który również był światowym hitem. Trzecia część, "Mad Max: Pod kopułą Gromu" (1985), była już pewnym rozczarowaniem. Później, po 30-letniej przerwie, Miller powrócił do świata "Mad Maxa", już bez Mela Gibsona, zaczynając opowiadać historię od nowa. W "Mad Max: Na drodze gniewu" (2015) wystąpili Charlize Theron (Furiosa) oraz Toma Hardy (Mad Max). Ten powrót okazał się strzałem w dziesiątkę. Nic dziwnego, że podstał kolejny film z serii. 

Początkowo George Miller chciał, aby Charlize Theron ponownie zagrała rolę Furiosy. Chciał ją nawet komputerowo odmłodzić. Jednak w końcu z tego pomysłu zrezygnował i zaangażował aktualnie bardzo modną aktorkę Anyę Taylor-Joy. Premiera "Furiosa: Saga Mad Max" odbędzie się w maju 2024 roku.