Daisy Ridley i Tom Holland w zwiastunie "Chaos Walking"

Data:

Prezentujemy zwiastun "Chaos Walking", który właśnie trafił do sieci.

Do sieci w końcu trafił zwiastun filmu sf "Chaos Walking", który prezentujemy poniżej:

"W końcu" jest w przypadku tego widowiska bardzo adekwatnym określeniem. "Chaos Walking" jest ekranizacją powieści Patricka Nessa z jego bestsellerowego cyklu Ruchomy choas.
 
Lionsgate wykupił do niej prawa już w 2011 roku. Później z projektem łączono wielu reżyserów, a także odtwórców głównych ról. Ostatecznie zdjęcia udało się zakończyć w lipcu 2017 roku, pod wodzą Douga Limana i z Daisy Ridley i Tomem Hollandem przed kamerą.
 
To nie literówka. Zdjęcia zakończyły się ponad 3 lata temu. Dlaczego więc dopiero teraz otrzymujemy zwiastun? Odpowiedź raczej nie powiększy grona chętnych na obejrzenie filmu. Otóż na pokazach testowych widowisko spotkało się z bardzo słabymi opiniami.Studio obawiało się klapy finansowej, która rzutowałaby także na potencjalne ekranizacje kolejnych części. Postanowiono więc dokonać dokrętek z Fede Alvarezem za kamerą.
 
Niestety, Ridley i Holland mieli już napięte grafiki. W jej przypadku chodziło o zdjęcia do ostatniej (?) części Gwiezdnych wojen, w jego - o drugą odsłonę przygód Spider-Mana. A przecież obok tej dwójki na ekranie zobaczymy m.in. Madsa Mikkelsena, Cynthię Erivo czy Davida Oyelowo, którzy też mieli swoje inne zajęcia. Dodatkowe zdjęcia udało się nagrać dopiero w pierwszej połowie 2019 roku. Później projekt musiał przejść gruntowny proces postprodukcji. Czy udało się uratować film?
 
Jeżeli projekt wyczerpał już limit pecha to jego premiera jest planowana na 21 stycznia 2021 roku i wtedy poznamy odpowiedź na to pytanie.
 
Przypomnijmy, że powieść Patricka Nessa, na podstawie której oparty jest film, osadzona jest w świecie, gdzie tajemnicza choroba zabiła wszystkie kobiety, a wszytkie żywe istoty słyszą swoje myśli w strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem. W tym świecie młody chłopak będzie musiał uciec z osady pełnej mężczyzn, gdy odkryje straszną tajemnicę. Uciekając razem ze swoim psem spotka tajemniczą dziewczynę. Kim jest i  dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety? Młodzi rozpoczną wspólną podróż, by odkryć swoją prawdziwą tożsamość.