Dustin Hoffman w reżyserskim powrocie Simona Callowa

Data:

Dustin Hoffman zagra jedną z głównych ról w komedii “Mr. Shaw Goes to Hollywood”. Produkcja będzie, drugim po “Balladzie o Sad Cafe”, filmem reżyserowanym przez Simona Callowa, aktora znanego m.in. z występu w takich obrazach, jak “Zakochany Szekspir” cz “Cztery wesela i pogrzeb”.  

Poza Hoffmanem (“Pan Hoppy i żółwie”, “Opowieści o rodzinie Meyerowitz”) na ekranie zobaczymy również Sama Neilla (“Pasażer”, “Bez pożegnania”), Eileen Atkins (“Magia w blasku księżyca”, “Paddington 2”), Dereka Jacobiego (“Morderstwo w Orient Expressie”, “Tolkien”), Aidana Turnera (“Hobbit” Bitwa Pięciu Armii”, “Tajny dziennik”), Rogera Allama (“Pan Holmes”, “Endeavour”) oraz Brittany Snow (“Pitch Perfect 3”, “Prawie rodzina”). 

“Mr. Shaw Goes to Hollywood” będzie opowieścią o tym, co mogło się wydarzyć, zanim świat usłyszał o, zekranizowanej później jako musical “My Fair Lady”, słynnej sztuce “Pigmalion” George’a Bernarda Shawa. Grany przez Jacobiego irlandzki pisarz w towarzystwie żony (w tej roli Atkins) w 1933 roku przybywa do Hollywood. Zanim jednak ziszczą się plany tutejszej elity dotyczące przeniesienia sztuki na ekran, zdarzy się seria nieoczekiwanych wypadków. 

Hoffman wcieli się w Louisa B. Meyera, szefa studia MGM, Aidan Turner zagra nagrodzonego Oscarem aktora, Clarka Gable’a, natomiast Sama Neilla zobaczymy w roli potężnego prasowego potentata, Williama Randolpha Hearsta. 

Scenariusz do reżyserowanej przez Simona Callowa komedii napisał Mark Saltzman (“Uwierz w siebie”, “Obnażyć prawdę”). 

Zdjęcia do filmu mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Źródło:

https://deadline.com/2021/09/aidan-turner-dustin-hoffman-sam-neill-eileen-atkins-derek-jacobi-mr-shaw-goes-hollywood-simon-callow-1234828842/