"Ferrari" wkrótce w polskich kinach

Data:

"Ferrari" w reżyserii Michaela Manna to filmowa biografia słynnego kierowcy rajdowego i założyciela motoryzacyjnego imperium. W głównej roli wystąpił Adam Driver.

Bohaterem "Ferrari" jest słynny Enzo Ferrari (Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną Laurą (Penelope Cruz), stoi u progu bankructwa. W tym samym czasie umiera pierworodny syn.

W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego, co zbudował.

W filmie zobaczymy również Patricka Dempseya ("Chirurdzy"), Shailene Woodley ("Wielkie kłamstewka"), Jacka O’Connella ("Niezłomny"), Valentinę Belle ("Dobre matki"). "Ferrari" to najnowszy film Michaela Manna, reżysera takich hitów jak "Gorączka", "Informator", "Miami Vice", "Ostatni Mohikanin", "Zakładnik", "Wrogowie publiczni".

"Ferrari" trafi do polskich kin dzięki Monolith Films 29 grudnia 2023 r.