Freeman, Pacino, Mirren, DeVito - gwiazdorska obsada nowego filmu reżysera “Adwokata diabła”

Data:

Taylor Hackford, nagrodzony Oscarem twórca takich produkcji, jak “Adwokat diabła” czy “Ray”, przygotowuje nowy film zatytułowany “Sniff”. W projekt zaangażowane są największe gwiazdy kina - Morgan Freeman (“W starym, dobrym stylu”, “Uwikłana”), Al Pacino (“Pewnego razu… w Hollywood”, “Irlandczyk”), Helen Mirren (“Złota dama”, “Ukryte piękno”) oraz Danny DeVito (“Jumanji: Następny poziom”, “Dumbo”).

“Sniff” określany jest jako film noir, którego akcja rozgrywa się w ekskluzywnym ośrodku dla bogatych emerytów. Pewnego dnia dochodzi do śmierci w podejrzanych okolicznościach dwóch rezydentów placówki. Za namową swojego byłego partnera, Williama Keysa (w tej roli DeVito) sprawą zaczyna interesować się emerytowany detektyw Joe Mulwray (Freeman). Próbując rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów, bohaterowie nieoczekiwanie wpadają na trop podziemnego świata seksu, narkotyków i przestępstw, którym rządzą Harvey Stride (Pacino) i jego prawa ręka, The Spider (Mirren). 

O wyborze obsadowym Hackford mówi w ten sposób: Żaden z zaangażowanych w projekt aktorów nie jest łatwy we współpracy, ale myślę, że skupienie tak wybitnych osobowości w jednym filmie to wspaniały pomysł. Każdy otrzymał rolę zasługującą na jego talent. 

Scenariusz napisał Tom Grey. Produkować będą natomiast m.in. Adam Goodman (“Marsjanin”, “Czarna Wdowa”) i Matt Skiena (“LEGO PRZYGODA”).

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w pierwszym kwartale 2022 roku. 

Źródło:

https://deadline.com/2021/09/morgan-freeman-helen-mirren-al-pacino-danny-devito-sniff-taylor-hackford-directing-hot-toronto-film-festival-package-1234828207/