Gwiazda “Sex Education” w horrorze o niebezpiecznej grze komputerowej

Data:

Znany jako Otis z netfliksowego serialu “Sex Education”, Asa Butterfield, zagra jedną z głównych ról w horrorze zatytułowanym “Curs>r”. Projekt opowie o mrocznej stronie obsesji na punkcie gier komputerowych.

W głównej roli zobaczymy Iolę Evans (“Carnival Row”). Wcieli się ona w bohaterkę, która, skuszona perspektywą nagrody w wysokości 125 tysięcy dolarów, postanawia zagrać w zapomnianą grę komputerową z lat 80. Wszystko jednak przybiera dużo bardziej mroczny wymiar w momencie, gdy dziewczyna orientuje się, że gra toczy się nie o pieniądze, a o jej życie. 

Obok Evans w filmie wystąpi Asa Butterfield (“Hugo i jego wynalazek”, “Zakochany geniusz”, “Sex Education”), Eddie Marsan (“Brud”, “Vice”, “Ray Donovan”), Angela Griffin (“Po prostu miłość”, “Dziki Bill”), Kate Fleetwood (“Les Misérables: Nędznicy”, “Rozpustnice”), Ryan Gage (“Hobbit: Pustkowie Smauga”, “Muszkieterowie”), Robert Englund (“Koszmar z ulicy Wiązów”, “Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy’ego”) oraz Joe Bolland. 

Projekt, który początkowo miał być realizowanym dla platformy Quibi serialem, wyreżyseruje Toby Meakins. Scenariusz przygotował Simon Allen (“Ścigana”, “Czysta robota”, “Kontra”). 

Źródło:

https://deadline.com/2021/06/asa-butterfield-iola-evans-eddie-marsan-cursr-1234770353/

https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/asa-butterfield-iola-evans-eddie-marsan-cannes-1234963846/