Hugo Weaving nie pojawi się w „Matrixie 4”. Zdradził powód

Data:

Hugo Weaving, czyli odtwórca roli Agenta Smitha, nie pojawi się w czwartej odsłonie z serii „Martix”. Aktor zdradził, czemu nie zobaczymy go w kolejnej części.

Hugo Weaving, to kolejna gwiazda oryginalnej obsady, która nie pojawi się w czwartej części. Kilka dni temu Laurence Fishburne również przyznał, że nie znalazło się miejsce dla jego postaci w scenariuszu. Ekranowy Morfeusz zdradził, że siostry Wachowskie nie skontaktowały się z nim w sprawie powrotu.

Nieobecność Weaving wydaje się jeszcze bardziej prozaiczna. Z wypowiedzi aktora można wywnioskować, że Agent Smith nie pojawi się na ekranie, ponieważ dostępność Weavinga nie zgrała się z oczekiwaniami Lany Wachowskiej.

„Lana bardzo chciała, żebym był częścią „Matrixa 4”. Ja również chciałem, bo bardzo lubię wszystkie części. Początkowo miałem trochę wątpliwości, co do pomysłu powrotu do serii, po tym jak zrobiłam już trzy filmy. Jednak potem przeczytałam scenariusz i dostałam ofertę, byłem na tak. W ten sposób rozpoczęliśmy negocjacje. Pracowałem wówczas nad sztuką teatralną, ale ustalaliśmy daty tak, abym mógł zająć się jednym i drugim. I wtedy Lana zdecydowała, że nie chce zmieniać harmonogramu prac nad filmem, więc tym samym musiałem zrezygnować, ponieważ zobowiązania wobec teatru nie pozwoliły mi na udział w „Matrixie”. W skrócie, tak się stało”, zdradził Weaving.

Tymczasem ekipa wróciła na plan po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. W czwartej części na pewno zobaczymy Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss. Film zadebiutuje na ekranie 1 kwietnia 2022.

 

Źródło: https://collider.com/the-matrix-4-why-hugo-weaving-agent-smith-gone-explained/