Jesse Eisenberg zaprasza na "Prawdziwy ból"

Data:

Film „Prawdziwy ból” w reżyserii Jessego Eisenberga, w którym twórca zagrał jedną z głównych ról, opowiada losy dwóch kuzynów wyruszających w sentymentalną podróż śladami przodków. Celem ich wyprawy jest Polska.

„Prawdziwy ból” to historia kuzynów Davida (Jesse Eisenberg) i Benjiego (Kieran Culkin), którzy razem wybierają się do Polski, aby uczcić pamięć ukochanej babci. Podczas tej podróży, odkrywają nie tylko nieznane dotąd miejsca oraz fakty z historii ich rodziny, ale próbują też odbudować trudne i pełne napięć relacje.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest nominowany do Oscara Jesse Eisenberg ("The Social Network", "Zombieland"). W filmie Eisenberg występuje u boku zdobywcy nagród Emmy i Złotego Globu Kierana Culkina ("Sukcesja", "Scott Pilgrim kontra świat"). W obsadzie znaleźli się także Will Sharpe, Jennifer Grey, Ellora Torchia, Kurt Egylawan, Liza Sadovy i Daniel Oreskes.

Producentami obrazu są: Dave McCary (Saturday Night Live, "I Saw the TV Glow"), Ali Herting ("Bodies Bodies Bodies", "Klątwa"), Emma Stone ("Biedne istoty"), Jesse Eisenberg, Jennifer Semler (Theater Camp) i Ewa Puszczyńska ("Strefa interesów", "Zimna wojna"). Film zrealizowała ekipa w składzie: autor zdjęć Michał Dymek ("EO"), scenografka Mela Melak ("Lipstick on the Glass"), kostiumografka Małgorzata Fudala ("The Girl with the Needle"), szefowa działu charakteryzacji Olga Neihauer ("Miłość na pierwszą stronę"), montażysta Robert Nassau ("The Big Sick") oraz kierowniczka castingu Jessica Kelly ("X", "Midsommar"). Nie jest jeszcze znana kinowa data premiery tego filmu w Polsce.

Jesse Eisenberg za scenariusz do filmu otrzymał nagrodę za scenariusz na festiwalu Sundance, gdzie Searchlight kupił prawa do dystrybucji za 10 mln dolarów. Był to tam, jeden z najwyżej ocenianych filmów. Limitowana dystrybucja filmu w USA zaplanowana została na 10 października. Według amerykańskich dziennikarzy, Searchlight ma duże Oscarowe nadzieje związane z tym filmem.