Mel Gibson potwierdza "Będzie Zabójcza broń 5"

Data:

Mel Gibson, gwiazda poprzednich części serii "Zabójczej broni" potwierdził, że trwają pracę nad piątą odsłoną cyklu.

"Zabójcza broń" to seria komedii kryminalnych, której osią były przygody duetu dwójki policjantów - szalonego Martina Riggsa (w tej roli Mel Gibson) oraz bardziej wyważonego Rogera Murtaugha (Danny Glover). Pierwsza część trafiła do kin w 1987 roku, odniosła kasowy sukces, a przede wszystkim spotkała się z ciepłym przyjęciem przez widzów. 

Uwielbienie widzów spowodowało, że w odstępie paru lat powstały trzy kolejne części cyklu, gdzie do wspomnianego duetu dołączył Joe Pesci, którego rola zwiększyła dawkę komediowych akcentów w serii. 

"Zabójcza broń 4" została wypuszczona w 1998 roku, czyli ponad dwie dekady temu, ale ciągle powracało pytanie - czy twórcy zdecydują się na kolejną odsłonę hitowej serii. Teraz wiemy już, że tak. 

Mel Gibson w udzielonym wywiadzie potwierdził, że trwają prace nad "Zabójczą bronią 5". Co więcej, za kamerą ponownie ma stanąć Richard Donner. Jest to o tyle niespodziewana informacja, że chociaż był on odpowiedzialny za reżyserię poprzednich czterech części, to 90-letni dziś twórca od 16 lat nie zrealizował żadnego projektu. Widać jednak, że miłość do serii, która zapewniła mu dożywotnią miłość fanów, okazała się zbyt silna i Donner można powiedzieć, wróci z emerytury. 

Narazie nie znane są jeszcze szczegóły fabuły. Pewnym wydaje się powrót Gibsona i Glovera, niemniej twórcy będą musieli stawić czoła temu, że odtwórcy głównych ról będą mieli w przyszłym roku odpowiednio 65 i 75 lat. To prawdopodobnie niezbyt dobry wiek na bieganie po mieście z bronią. Jesteśmy ciekawi, jak ten problem zostanie rozwiązany.