Nadciąga przebojowy i (ponoć) skandalizujący "Babylon"

Data:

Damien Chazelle przygotował kolejne szalone widowisko o epickim rozmachu, które od 20 stycznia br. trafia na kinowe ekrany w Polsce.

Akcja filmu wyreżyserowanego przez laureata Oscara, Damiena Chazelle'a, na podstawie jego własnego scenariusza została osadzona w czasach raczkującego Hollywood. „Babylon” przenosi nas do lat 20. ubiegłego wieku, kiedy w branży filmowej doszło do „pomieszania języków”. Gdy kino nieme zaczęło odchodzić do lamusa, bez skrupułów wyparte przez filmy udźwiękowione, X Muza przeszła bodajże najważniejszą w historii przemianę.  Właśnie ten moment przedstawi w swoim najnowszym obrazie 37-letni twórca głośnych tytułów „La La Land” i „Whiplash”. 

Brad Pitt i Margot Robbie zagrali gwiazdy kina niemego, ikony swoich czasów. Gdy rzeczywistość wokół nich zaczyna ulegać gwałtownym zmianom, będą musieli dokonać wyboru: odrzucić technologiczną rewolucję albo zaakceptować nowy świat i przejść ewolucję. Opowieść stylizowana na złote czasy Hollywood, będzie mieszać ze sobą postacie prawdziwe i fikcyjne i zapowiada się mocno skandalizująco.