Niedzielna gala Emmy: Netflix nadal na prowadzeniu

Data:

Wczoraj odbyła się druga gala wręczenia Nagród Emmy. Tym razem przyznano statuetki w kategoriach castingowych, muzycznych i związanych z efektami specjalnymi. Nagrodzono także gościnne występy aktorskie i realizację oświetlenia.

Serial “Gambit królowej” - sobotni wielki wygrany - nadal utrzymuje się na prowadzeniu. Do siedmiu zdobytych statuetek dołączyły bowiem jeszcze dwie kolejne - za casting i muzykę. 

Cztery wyróżnienia - w tym za efekty specjalne i muzykę - otrzymał w sobotę “The Mandalorian”, powiększając tym samym ilość zdobytych statuetek do siedmiu. Na ten moment na trzecim miejscu podium z sześcioma nagrodami plasuje się natomiast “Miłość, śmierć i roboty”. Podczas niedzielnej gali ten serial Netfliksa doceniony został m.in. za rozwiązania animacyjne i edycję dźwięku. 

Po cztery statuetki zdobyły do tej pory takie produkcje, jak “The Crown” i “RuPaul’s Drag Race”. Trzy nagrody w swoim dorobku posiadają natomiast “Pose”, “Ted Lasso” i “WandaVision”. 

Niedzielna gala okazała się kolejnym triumfem Netfliksa, który w tym momencie posiada na koncie aż 34 wyróżnienia. Tym samym streamingowy gigant mocno wyprzedza konkurencję - daleko za nim znajduje się bowiem Disney+ z trzynastoma i HBO z dziesięcioma statuetkami. AppleTV+ i FX zdobyły natomiast do tej pory łącznie po siedem nagród. 

Źródło:

https://deadline.com/2021/09/creative-arts-emmy-awards-2021-winners-list-1234831219/