Obsada nowego filmu Wesa Andersona powiększa się: do Tildy Swinton i Billa Murray'a dołączył Adrien Brody

Data:

Na początku lipca informowaliśmy Was o tym, że Wes Anderson realizuje kolejny projekt, w którym jedną z głównych ról zagra od dawna współpracująca z reżyserem Tilda Swinton. Dziś znamy już nieco więcej szczegółów obsadowych - wiemy, że w filmie zobaczymy również Billa Murray'a i Adriena Brody’ego.

Brody (“Houdini”, “Tajemnice Manhattanu”, “Peaky Blinders”) jest jednym z tych aktorów, których Anderson regularnie angażuje w swoje projekty. Do tej pory odtwórca głównej roli w “Pianiście” zagrał aż w pięciu obrazach amerykańskiego reżysera. Są to: “Pociąg do Darjeeling”, “Fantastyczny Pan Lis”, “Grand Budapest Hotel”, krótkometrażowy, modowy obraz “Come Together”, a także tegoroczny “Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”. 

Wśród stałych współpracowników Andersona znaleźli się także, zaangażowani w nadchodzący projekt, Tilda Swinton (pięć wspólnych projektów) oraz Bill Murray (siedem wspólnych projektów). 

Szczegóły dotyczące fabuły póki co trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że zdjęcia będą kręcone w małym hiszpańskim miasteczku, ale lokalizacja nie ma bezpośredniego wpływu na akcję filmu. 

Źródło: 

https://deadline.com/2021/07/adrien-brody-wes-anderson-next-film-spain-1234795812/

https://theplaylist.net/wes-anderson-movie-adds-adrien-brody-spain-20210719/