Oczekiwane "The Last of Us" już na HBO Max

Data:

16 stycznia na platformie HBO Max debiutuje pierwszy odcinek długo wyczekiwanej adaptacji "The Last of Us". Słynna gra uznawana jest przez wiele osób za arcydzieło w swoim gatunku. 

Serial „The Last of Us” oparty jest na znanej na całym świecie i cenionej przez graczy i krytyków grze wideo. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie walka o przetrwanie bierze górę nad wszelkimi zasadami moralności i porządku społecznego.

Dwadzieścia lat po tym, jak współczesna cywilizacja zostaje zniszczona, ocalały Joel zostaje zatrudniony, aby przemycić z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letnią dziewczynę, Ellie. Para przemierza wspólnie USA, polegając na sobie nawzajem, aby przetrwać.

W rolach głównych wystąpili Pedro Pascal (znany z „Narcos”, „The Mandalorian” i roli Oberyna Martella w „Grze o tron”), oraz Bella Ramsey, która zasłynęła dzięki kreacji Lyanny Mormont we wspomnianej adaptacji książek George’a R. R. Martina. Na ekranie towarzyszą im między innymi Gabriel Luna, Merle Dandridge, Murray Bartlett, Jeffrey Pierce i Anna Torv, zaś za powstanie serialu odpowiadają twórca osławionego „Czarnobyla”, Craig Mazin oraz autor gry, Neil Druckmann.

Twórcy produkcji HBO Max przekonują, że znajomość gry nie jest konieczna dla zrozumienia serialu.