Odkrycie ostatniego festiwalu w Gdyni w marcu w kinach

Data:

"Tyle co nic" Grzegorza Dębowskiego otrzymał aż sześć nagród podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znalazł się też w gronie tytułów nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły 2024 w kategoriach: Odkrycie Roku, Najlepszy Scenariusz i Najlepsza Reżyseria.

Grupa rolników organizuje protest pod domem posła, który wbrew wcześniejszym obietnicom zagłosował przeciwko ich interesom. W tym samym czasie zostają odnalezione zwłoki jednego z okolicznych rolników. Wszyscy podejrzewają lidera protestu, Jarka, mimo że zmarły był jego najbliższym przyjacielem. Mężczyzna rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go do poznania prawdziwych przyczyn śmierci nieboszczyka, a przy okazji weryfikuje postawy ludzi w jego otoczeniu.

Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera Grzegorza Dębowskiego, którego nagrodzono w Gdyni za najlepszy debiut reżyserski i najlepszy scenariusz. Grającego główną rolę Artura Paczesnego obwołano najlepszym aktorem, a Agnieszka Kwietniewska zdobyła laur dla najlepszej aktorki drugoplanowej.