Oficjalnie: Deadpool 3 powstaje i będzie częścią MCU

Data:

Kevin Feige, prezes Marvel Studios, potwierdził, że powstanie trzecia część Deadpoola. I oficjalnie będzie ona częścią uniwersum Marvela. 

Kiedy Disney dokonał zakupiu 20th Century Fox, fani nie mieli wiele wątpliwości dotyczących dalszych losów takich marek jak X-Men czy Deadpool. Ten ostatni wyrósł na bardzo popularną postacią dzięki dwom filmom z Ryanem Reynoldsem. Wydawało się, że na przeszkodzie powstania kolejnej części stanie kategoria wiekowa R, która była znakiem rozpozawczym Deadpoola, ale niekoniecznie łączyła się z produkcjami Disney'a. 

Teraz można odłożyć te obawy na bok. W wywiadzie udzielonym Colliider, prezes Marvel Studios - Kevin Feige, potwierdził, że "Deadpool 3" powstanie dla Disney'a, nie straci z tego powodu swojej kategorii wiekowej, a co więcej - będzie oficjalną częścią Marvel Cinematic Universe. 

"Będzie miał kategorię wiekową R i w tej chwili pracujemy nad scenariuszem, a Ryan nadzoruje te prace. Zdjęcia nie rozpoczną się w tym roku. Ryan jest bardzo zajętym i odnoszącym sukcesy aktorem. Ogłosiliśmy już wiele rzeczy, które teraz musimy zrobić, ale to ekscytujące, że zaczęliśmy prace nad tym. To zupełnie inna postać w MCU, a Ryan to prawdziwy żywioł i wspaniale widzieć jak ożywia tę postać" - powiedział Feige. 

Wiemy także, że trwające prace nad scenariuszem nie są już prowadzone przez scenarzystów odpowiedzialnych za dwie pierwsze części Deadpoola. Odpowiedialnych wtedy za historie Rhetta Reese’a i Paula Wernicka zastąpią siostry Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Loeglin. To właśnie one, pod nadzorem Reynoldsa pracują aktualnie nad tekstem trzeciej odsłony. 

Oczywiście data premiery nie jest jeszcze znana, ale będziemy wypatrywać uwaznie informacji dotyczących tej produkcji.