“Otwórz oczy” - polski serial science fiction już w 2021 roku na Netfliksie

Data:

Netflix ogłosił dziś, że w 2021 roku na jego platformie pojawi się nowy polski serial oryginalny pt. “Otwórz oczy”. Znajdujący się obecnie na etapie postprodukcji obraz osadzony będzie w klimatach science fiction.

Fabuła serialu skupia się na losach nastoletniej Julki. W następstwie wypadku dziewczyna trafia do ośrodka leczenia amnezji. Poznaje tam tajemniczego Adama, który podejmuje rolę jej przewodnika. W pewnym momencie nastolatkę zaczynają nawiedzać dziwne, aż nazbyt realistyczne sny, które sprawiają, że zaczyna ona kwestionować rzeczywistość. Julka postanawia uciec z ośrodka. Od tej pory wszystkie jej działania będą zmierzały do odkrycia prawdy o świecie, który, jak sądzi dziewczyna, nie jest tym, czym wydaje się być. 

Za reżyserię sześcioodcinkowego serialu odpowiada Anna Jadowska (“Teraz ja”, “Dzikie róże”) oraz Adrian Panek (“Daas”, “Wilkołak”). Scenariusz na podstawie zatytułowanej “Druga szansa” powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk napisali wspólnie Kasper Bajon (“Rojst”), Igor Brejdygant (“Szadź”), Milena Dutkowska oraz Klara Kochańska.

W rolę Julki wciela się debiutująca Maria Wawreniuk. Tajemniczego Adama gra natomiast Ignacy Liss (“Zieja”). 

Produkcją serialu zajmuje się firma MediaBrigade. Producentami wykonawczymi są natomiast Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka. 

Obecnie serial znajduje się na etapie postprodukcji. Jego premiera na platformie Netflix planowana jest na 2021 rok. 

Źródło: 

https://naekranie.pl/aktualnosci/netflix-oglasza-nowy-polski-serial-oryginalny-1605698106?fbclid=IwAR1Gw1GBgOjJs6wrWeDUlBDiou4OJNbHM5HFB8lICXNSoTwQ-iu0S5PCkek

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/otworz-oczy-nowy-polski-serial-netfliksa-sa-pierwsze-zdjecia-z-planu/nr1zl8x