Powrót "Kruka"

Data:

Pojawił pierwszy zwiastun filmu „The Crow”. To nowa ekranizacja komiksu, który został przeniesiony na duży ekran po raz pierwszy w 1994 roku, z Brandonem Lee w roli głównej. Tym razem w tytułową rolę wciela się Bill Skarsgard („To”).

Krwawa zapowiedź filmu „The Crow” w reżyserii Ruperta Sandersa („Ghost in the Shell”) zwiastuje, że film przeznaczony będzie wyłącznie dla widzów dorosłych. Bohaterem filmu jest Eric Draven (Bill Skarsgard), na oczach którego zamordowana zostaje jego ukochana (FKA Twigs), będąca była świadkiem wydarzeń, których nie powinna była widzieć. Razem z nią zamordowany zostaje również Eric. Chłopak otrzymuje jednak możliwość powrotu zza grobu, by załatwić niezałatwione sprawy. 

Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści graficznej Jamesa O’Barra, która była też podstawą scenariusza pierwszej ekranizacjiz lat 90. Główną rolę zagrał w nim syn Bruce’a Lee, Brandon. Była to jego ostatnia rola w karierze – młody gwiazdor zginął w efekcie tragicznego wypadku na planie filmu, który został dokończony już po jego śmierci. Dlatego ówczesny "Kruk" obrósł legendą i stał się w niektórych kręgach pozycją wręcz kultową. 

Premiera "Kruka" zaplanowana została na 7 czerwca.