Powstanie nowa ekranizacja "Dziewczyn z Dubaju"

Data:

Dziennikarz Piotr Krysiak zdradził, że trwają prace nad kolejną ekranizacją jego reportażu "Dziewczyny z Dubaju". 

"Stara" ekranizacja reportażu "Dziewczyny z Dubaju" zadebiutowała na ekranach kin 26 listopada 2021 roku. Film mimo niezbyt przychylnych recenzji stał się najpopularniejszą polską produkcją minionego roku, a także największym rodzimym sukcesem kasowym w okresie pandemii. Z tego powodu dzieło Marii Sadowskiej w dalszym ciągu można oglądać jeszcze na salach kinowych. 

Nieoczekiwanie, Piotr Krysiak, autor reportażu będącego podstawem scenariusza filmu, ujawnił, że trwają już prace nad kolejną ekranizacją, a premiera ma odbyć się już w przyszłym roku. Jest to dosyć niespotykane wydarzenie, żeby w tak krótkim czasie podejmować dwie próby adaptacji jednego materiału źródłowego. 

Dziennikarz zapowiedział, że projekt będzie się koncentrował trochę na innych rzeczach niż ten, który powstał.To będzie bardziej film kryminalny, a nie erotyczny. Co nie oznacza, że nie będzie widać luksusu i bogactwa, którym ci panowie przyciągali kobiety. 

Przypomnijmy, że reportaż Krysiaka opowiada o świecie seksbiznesu, luksusowych prostytutek, ich sutenerek oraz klientów. Nowi twórcy mają skupić się bardziej na kryminalnej stronie tego świata. 

Nie znane są jeszcze inne szczegóły projektu.