Poznaliśmy obsadę "Jagiellonów". To następca "Korony królów"

Data:

Ogłoszono obsadę serialu "Jagiellonowie", który ma zostać hitem jesiennej ramówki TVP.

Telewizja Polska skuszona sukcesem "Korony królów" (średnia oglądalność każdego odcinka przekraczała 1,3 miliona widzów), postanowiła wyprodukować kolejny serial kostiumowy. Emitowaną od 2018 roku "Koronę..." jesienią w ramówce zastąpi serial "Jagiellonowie". Projekt jest ponoć oczkiem w głowy prezesa TVP, Jacka Kurskiego, który osobiście zatwierdzał obsadę nowej produkcji.

Akcja serialu rozpocznie się za czasów panowania Władysława Jagiełły i ponownie jak w przypadku poprzedniego serialu przedstawi widzom fabularyzowaną, swobodną interpretację dziejów jednego z największych panujących w Polsce rodów.

Zdjęcia zaplanowano w okresie od lutego do czerwca, tak by pierwsze odcinki mogły pojawić się jesienią w ramówce.

A kogo zobaczymy na ekranie? Twórcy postanowili sięgnąć po głośniejsze nazwiska niż w przypadku "Korony królów", licząc, że przyciągnie to jeszcze większą widownię. Pomóc ma w tym jeszcze większy budżet. W główną rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń ("Barwy szczęścia"). W pozostałych zagrają m.in. Agnieszka Wagner, Filip Gurłacz, Maciej Raniszewski, Dawid Czupryński, Jacek Kopciński, Radosław Pazura, Ksawery Szlenkier, Robert Rozmus, Dagmara Bryzek (czyli Jadwiga z "Korony", która wróci we wspomnieniach króla Jagiełły), Bartosz Głogowski, Karolina Porcari, Weronika Jaskółka.