Premiera "Chłopów" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto

Data:

Światowa premiera "Chłopów" Reymonta, nowego filmu twórców "Twojego Vincenta", odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, który odbędzie się w dniach 7-17 września.

Animacja w reżyserii K Welchmana i Hugh Welchmana zzostanie pokazana w sekcji pokazów specjalnych. "Chłopi" to - jak zapowiadają twórcy - esencja półwiecza malarstwa europejskiego z przełomu XIX i XX wieku, z naciskiem na styl charakterystyczny dla Młodej Polski. Początkowo studio BreakThru Films, odpowiedzialne za produkcję, nakręciło film z aktorami. Następny etap pracy należał do ponad stu malarzy w czterech studiach: w Polsce, na Litwie, w Ukrainie i Serbii, którzy kadr po kadrze malowali kolejne obrazy olejne na płótnie. Na prace nad filmem poświęcono ponad 200 tysięcy godzin pracy. 

W "Chłopach" występują między innymi Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Stalińska, Andrzej Konopka, Maciej Musiał i Julia Wieniawa. W głównej roli Jagny zobaczymy Kamilę Urzędowską.

Do tej pory film zdołano sprzedać już do ponad 40 krajów, w tym do Niemiec (Plaion), Francji (The Jokers), krajów Beneluxu (Paradiso), Korei Południowej (First Run), Chin (JL Film), Skandynawii (Another World Rozrywka) i Hiszpanii (Karma). Trwają negocjacje z nabywcami w Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej, Australii i Japonii. Być może to "Chłopi" będą reprezentować Polskę w wyścigu po Oscara. 

Zwiastun: