Ridley Scott potwierdza seriale "Łowca androidów" oraz "Obcy"

Data:

Ridley Scott potwierdził, że trwają prace nad serialami opartymi na jego dwóch filmach - "Łowcy androidów" oraz "Obcym".

Ridley Scott w ostatnim czasie nie próżnuje. Reżyser niedawno wypuścił do kin "Ostatni pojedynek", który niestety nie przyniósł finansowego sukcesu, mimo pozytywnych reakcji krytyków. Za parę dni na ekrany w Polsce trafi "Dom Gucci". Twórca "Gladiatora" zapowiedział też prace nad drugą częścią tego historycznego dzieła, ale zanim sięgnie do starożytności planuje przenieść na ekran żywot Napoleona. Teraz potwierdził, że trwają prace nad serialami opartymi na dwóch jego znakomitych dziełach - "Łowcy androidów" oraz "Obcym". 

Serial oparty na "Blade Runnerze" ma być historią przeznaczoną na dziesięć godzinnych odcinków. Scott zdradził, że gotowy jest już scenariusz do pilotowego odcinka, a także tzw. "biblia" - czyli zarys całości, opis wszystkich bohaterów. 

Przypomnijmy, że oryginalny "Łowca androidów" wyrezyserowany przez Scotta miał swoją premierę w 1982, jego akcja toczyła się w 2019 roku, a w roli głównej zobaczyliśmy Harrisona Forda. Ford pojawił się również w sequelu, stworzonym przez Dennisa Villenueve'a, czyli "Blade Runner 2049". Nie wiadomo czy Ford albo grający główną rolę w kontynuacji Ryan Gosling mieli pojawić się w serialu. 

Co do "Obcego", to Scott potwierdził, że prace są trochę mniej zaawansowane. Serial również jest planowany na 10 odcinków, ale na ten moment został jedynie napisany scenariusz do pilota. Wiemy też, że projekt powstaje dla stacji FX i pracuje nad nim Noah Hawley. Wiemy też, że na pewno nie pojawi się w nim Ripley.