Rooney Mara zagra Audrey Hepburn u Luki Guadagnino!

Data:

Apple pracuje nad biografią Audrey Hepburn. W roli głównej zobaczymy Rooney Marę („Dziewczyna z tatuażem”, „Carol”, „Maria Magdalena”).

Mara nie tylko wcieli się w ikonę kina, ale także wyprodukuje film. Aktorka ma już na koncie dwie nominacje do Oscara. Wiemy, że ostatnio role biograficzne trafiają do członków Akademii. Możemy spodziewać się zatem kolejnej nominacji, a kto wie, może tak jak Audrey – wygranej statuetki Złotego Rycerza.

Za kamera projektu stanie Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”, „Suspiria”, „Nienasyceni”), który wyreżyseruje film na podstawie scenariusza Michaela Mitnicka.

Audrey Hepburn była brytyjską aktorką, a także działaczką humanitarną i filantropką. Na koncie miała niesamowite kreacje aktorskie w produkcjach, takich jak „My Fair Lady”, „Rzymskie wakacje”, czy „Śniadanie u Tiffany’ego”. Kultowe role sprawiły, że Hepburn stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych aktorek swojego pokolenia, a także ikoną mody. Jako jedna z niewielu (dokładnie 15. osób na świecie) zdobyła nagrody: Emmy w zakresie telewizji, Grammy w zakresie muzyki, Oscara w zakresie filmu i Tony w zakresie teatru broadwayowskiego, czyli „EGOT”.

Data premiery produkcji wciąż jest utrzymywana w tajemnicy, tak samo, jak reszta obsady.

Źródło: Collider.com