"Scott Pilgrim" wróci jako serial anime od Netflixa

Data:

Komiksy "Scott Pilgrim" ponownie zostaną przeniesione na ekran. Tym razem jako serial anime.

"Scott Pilgrim" to cykl komiksów wydawany w latach 2004-2010, który na swoich karatach łączył elementy fantastyki, kina akcji oraz komedii romantycznej. Głównym bohaterem jest tytułowy Scott - 22-letni bezrobotny basista zespołu rockowego. Pewnego dnia chłopak spotyka na swojej drodze dziewczynę marzeń. Zakochany bohater nie przeczuwa, że miłość do pięknej nieznajomej już wkrótce wywróci jego życie do góry nogami. Aby zdobyć jej serce, będzie bowiem musiał pokonać jej siedmiu byłych chłopaków.   

Po raz pierwszy komiksy zostały zekranizowane w 2010 roku jako pełnometrażowy film aktorski. W roli tytułowej zobaczyliśmy Michaela Cerę, a wybrankęjego serca zagrała Mary Elizabeth Winstead. Obok nich na ekranie pojawili się m.in. Brie Larson, Chris Evans, Anna Kendrick, Jason Schwartzman czy Kieran Culkin.

Niestety, mimo imponującej obsady oraz przychylnych recenzji, projekt okazał się finansową klapą i nawet nie zarobił na siebie. Mimo to, szybko stał się dziełem kultowym i do dziś jest wymieniany wśród najlepszych dzieł XXI wieku.

A sentyment do postaci Scotta musi mieć reżyser Edgar Wright, który został jednym z producentów projektu, który ma na celu po raz kolejny przenieść komiksy na ekran. Tym razem - w formie serialu anime. Serial powstaje jako wspólne przedsięwzięcie platformy streamingowej Netflix oraz należącego do Universalu studia UCP. Jego twórcami są BenDavid Grabinski oraz Bryan Lee O'Malley, czyli autor komiksowego pierwowzoru.