Serial "1670" hitem Netflixa

Data:

Satyryczna produkcja w reżyserii Macieja Buchwalda i Kordiana Kądzieli  w przewrotny sposób opowiada o losach szlacheckiego rodu Adamczewskich i mieszkańców należącej do rodziny wsi. 

Akcja produkcji dzieje się w tytułowym 1670 roku. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku…

Najgłośniejszą, polską produkcję grudnia na platformie streamingowej Netflix można oglądać od 13 grudnia. Takiej satyry w naszym kraju jeszcze nie było. 

W "1670" zagrali m.in. Bartłomiej Topa i Katarzyna Herman.