Seriale, które zakończą się w 2021 roku

Data:

"Nic nie może przecież wiecznie trwać" śpiewała niegdyś Anna Jantar. Działo się to jednak przed pierwszym odcinkiem "Mody na sukces", której to zdanie nie dotyczy. Pozostałe seriale prędzej czy później schodzą jednak z wizji. Przedstawiamy zestawienie tych, których finałowe odcinki będziemy mogli zobaczyć w 2021 roku.

1. "Zadzwoń do Saula" (Better Call Saul) 

Przygody pechowego prawnika, będące spin-offem kultowego "Breaking Bad", doczekały się zachwytów, które u wielu krytyków przewyższały te otrzymane przez historię Waltera White'a. Po sześciu sezonach Saul Goodman (sportretowany fenomenalnie przez Boba Odenkirka) schodzi ze sceny.

 

2. Atypowy (Atypical) 

Po czterech sezonach przyjdzie też czas na koniec serialowych perypetii Sama, nastolatka ze spektrum autystycznym, szukającego niezależności oraz miłości. Historia była wielokrotnie chwalona za ciepły klimat i inteligentny humor.

 

3. Dom z papieru (La casa de papel) 

Chyba nie ma na świecie osoby, która chociaż trochę interesuje się serialami i nie kojarzyłaby charakterystycznych czerwonych kombinezonów i masek przedstawiających Salvadora Daliego. Dwa pierwsze sezony opowieści o zamaskowanych złodziejach dowodzonych przez tajemniczego Profesora spotkały się z powszechnym entuzjazmem. Kolejne dwa podzieliły widownie już wyraźniej, coraz wyraźniej słychać było opinie negatywne. Czy ostatni piąty sezon powróci do poziomu, który prezentowały pierwsze odsłony? 

 

4. Już nie żyjesz (Dead to me) 

Jen to młoda wdowa, która stara się rozwikłać tajemnicę niedawnego morderstwa swojego męża. Na sesji grupy wsparcia poznaje Judy, optymistyczną i lekko zwariowaną kobietę, która również przeżyła tragedię. Po trzech sezonach zakończymy historię przyjaźni dwóch kobiet pełną odkrywania, ale i ukrywania tajemnic. 

 

5. Shameless 

Emitowany od dekady komediodramat o rodzinie Gallagherów doczekał się m.in. 4 nagród Emmy. Po 11 sezonach twórcy zadecydowali się na zakończenie opowieści. Co ciekawe, w finał ma toczyć się w rzeczywistości pandemii. 

 

6. Lucyfer (Lucifer) 

Wiele osób będzie tęsknić za charyzmatycznym władcą piekieł, który znudzony swoim dotychczasowym życiem przeniósł się do Los Angeles. Kryminał z elementami fantastyki to przede wszystkim popisowa tytułowa rola Toma Ellisa. Teraz po 6 sezonach przyjdzie nam opuścić z nim Miasto Aniołów. 

 

7. Nie ma jak w rodzinie (F is for family) 

W 2021 roku przyjdzie nam także pożegnać się z animowaną rodziną Murphy. Mocno osadzona w latach 70 animacja dla dorosłych, w której głosów użyczyli m.in. Sam Rockwell, Laura Dern czy Bill Burr doczekała się 5 sezonów. 

 

8. Bosch 

W tym roku zobaczymy również ostatnie odcinki przygód Harry'ego Boscha, detektywa z wydziału zabójstw, który obok prowadzenia śledztw, musi się zmagać z oskarżeniem o zabójstwo seryjnego mordercy, do którego doszło w trakcie zatrzymania. Opisywana jako "kryminał w starym, dobrym stylu" produkcja Amazona doczekała się 7 sezonów. 

 

9. The Kominsky Method 

W trzecim i ostatnim sezonie u boku Michaela Douglasa zabraknie Alana Arkina i to wydaje się największym zagrożeniem, by finał utrzymał wysoki poziom tej ciepłej komedii o blaskach i cieniach starości. To właśnie ten duet napędzał tę produkcję (czego dowodem nominacje dla obu panów za kreacje stworzone w tym serialu) i ciekawe jak twórcy zakończą ją bez Arkina. 

 

10. Grace i Frankie (Grace and Frankie) 

"The Kominsky Method" to niejedyny serial oparty na sile duetu starszych, utytułowanych aktorów, który w tym roku zostanie zakończony. Drugim jest również komediowy serial, Grace i Frankie, w którym w rolach głównych mogliśmy oglądać Jane Fondę oraz Lily Tomlin. Po 7 sezonach czas pożegnać się z obiema paniami. 

 

11. Drodzy biali (Dead White People) 

Powstały jako kontynuacja filmu z 2014 roku pod tym samym tytułem, serial śledził losy studentów o innej niż biały kolor skóry, na prestiżowej amerykańskiej uczelni, gdzie nieustannie dochodzi do napięć na tle rasowym. Twórcy w satryczny sposób próbowali nakreślić problemy związane z uprzedzeniami rasowymi, poprawnością polityczną i aktywizmem w epoce cyfrowej. 

 

12. Wikingowie (Vikings) 

Rozbity na dwie części finałowy sezon zakończy w tym roku 8-letnią przygodę "Wikingów". Ale na horyzoncie już czeka sequel - "Vikings:Valhalla", co pewnie wielu widzom ułatwi pożegnanie z tym serialem. 

 

13. Ozark 

Jedna z najlepiej ocenianych produkcji Netflixa - historia doradcy finansowego, który wraz z rodziną ucieka do Missouri, gdzie musi wyprać 500 milionów dolarów, by spłacić swój dług wobec bossa narkotykowego, zostanie w tym roku zakończona po czwartym sezonie. 

 

14. Supergirl 

Zdecydowano również o zakończeniu historii "Supergirl". Historia pochodzącej z Kryptonu, ale mieszkającej na Ziemi superbohaterki doczekała się 6 sezonów. 

 

15. Mroczne materie (His Dark Materials) 

Fantastyczno-przygodowa ekranizacja powieści Phillipa Pullmana o dwójce dzieci podróżujących przez równoległe wymiary doczekała się trzech sezonów. 

 

16. Walka z Goliatem (Goliath) 

Ciekawy przypadek na tej liście. Serial doczekał się 4 sezonów, w głównej roli możemy obserwować nagrodzonego Złotym Globem za tę rolę Billy'ego Boba Thorntona, twórcą serialu jest David E. Kelley (m.in. "Wielkie kłamstewka", "Od nowa" czy "Ally McBeal"), a mimo wszystko wydaje się, że w Polsce jest o tej produkcji cicho. Może opowieść o adwokacie, który postanawia w ramach zemsty zniszczyć kancelarię, którą sam pomógł stowrzyć doczeka się większego rozgłosu już po emisji ostatniego sezonu.