Sofia Coppola robi film o Priscilli Presley (zwiastun)

Data:

Pojawił się zwiastun zapowiadający najnowszy film Sofii Coppoli „Priscilla” o losach kobiety, która zasłynęła burzliwym związkiem z ikoną rock’n’rolla – Elvisem Presleyem.

Początkowo była jedną z fanek Elvisa, ale w końcu ich relacja przeobraziła się w poważny związek. Dziewczyna przeniosła się do słynnego Memphis w stanie Tennessee, aby być bliżej kochanka. Para wzięła ślub 1 maja 1967 roku w Las Vegas, wkrótce po tym na świat przyszła ich córka, Lisa Marie Presley. Para rozwiodła się w 1973 roku, Priscilla mimo to zdecydowałą się pozostać przy nazwisku eks małżonka. Elvis i Priscilla zachowali przyjazne stosunki aż do śmierci piosenkarza w 1977, po której dawna partnerka zaopiekowała się dziedzictwem artystycznym wokalisty.

„Priscilla" jest trzecią kooperacją Coppoli z A24, po filmie „On the Rocks" i „The Bling Ring". Wokół produkcji pojawiają się też kontrowersje związane z podejściem reżyserki do różnych faktów z biografii słynnej pary. W role główne w filmie wcielili się Cailee Spaeny i Jacob Elordi.