Twórca serialu “Hannibal” zekranizuje “Christine” Stephena Kinga

Data:

Moda na ekranizacje książek Stephena Kinga nie mija. Kolejną filmową adaptację powieści mistrza grozy przygotuje twórca serialu “Hannibal” - Bryan Fuller na warsztat weźmie “Christine”. 

Fabuła książki podąża za nastolatkiem, którego życie można określić jako pasmo niepowodzeń - słabo radzi sobie z nauką, nie wzbudza zainteresowania dziewczyn, a na dodatek musi zmagać się z zamęczającą go bandą szkolnych osiłków. Wszystko zmienia się w momencie, gdy chłopak wchodzi w posiadanie Christine, starego samochodu marki Plymouth, który ma zdolność kierowania ludzkimi uczuciami. Bohater dostaje obsesji na punkcie auta. Początkowo wpływ Christine na nastolatka wydaje się pozytywny, jednak jego nowa miłość szybko zaczyna pokazywać swoje prawdziwe, niepokojące oblicze. 

Ekranizacja “Christine” nie będzie pierwszym filmowym spotkaniem Bryana Fullera (“Star Trek: Discovery”, “Amerykańscy Bogowie”)  z prozą Kinga. W 2002 roku twórca napisał scenariusz do wyreżyserowanego przez Davida Carsona horroru “Carrie”. W przypadku adaptacji “Christine”, Fuller odpowiedzialny będzie zarówno za reżyserię, jak i scenariusz projektu. 

Film będzie wspólnym przedsięwzięciem wytwórni Sony i Blumhouse. 

Powieść “Christine” doczekała się już ekranizacji w 1983 roku. Wówczas za kamerą stanął John Carpenter (“Halloween”, “Oni żyją”, “W paszczy szaleństwa”). W roli głównej wystąpił natomiast Keith Gordon (“Szczęki 2”, “Cały ten zgiełk”). 

Źródło:

https://deadline.com/2021/06/stephen-king-christine-remake-bryan-fuller-sony-pictures-blumhouse-1234771228/