Twórczyni dramatu “Musimy porozmawiać o Kevinie” zekranizuje powieść Stephena Kinga

Data:

W październiku pisaliśmy o powstającym na podstawie powieści Stephena Kinga serialu “Bastion” z Alexandrem Skarsgardem i Whoopi Goldberg w rolach głównych. Kilka dni temu z kolei zagraniczne media obiegła wiadomość o kolejnej ekranizacji prozy amerykańskiego mistrza grozy - książkę “Pokochała Toma Gordona” na filmowy język przełoży Lynne Ramśay.

Fabuła filmu skupi się na dziewięcioletniej Trishy McFarland. Podczas spaceru po lesie wraz z matką i bratem, dziewczynka zbacza na chwilę ze szlaku i traci rodzinę z oczu. W ten sposób weekendowa przechadzka zmienia się w wielodniową, samotną wędrówkę małej bohaterki, która mierzy się z głodem, gorączkowymi majakami, przerażającą rzeczywistością oraz brakiem nadziei na zakończenie tego koszmaru. 

Obraz wyreżyseruje Lynne Ramśay znana z takich produkcji, jak “Nazwij to snem”, “Musimy porozmawiać o Kevinie” oraz “Nigdy cię tu nie było”. Wraz z Christy Hall (“To nie jest OK”) przygotowała ona również scenariusz. Za produkcję filmu odpowiada między innymi Christine Romero. 

Źródło:

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/lynne-ramsay-to-direct-stephen-king-adaptation-the-girl-who-loved-tom-gordon