Wybraliście NAJLEPSZY POLSKI FILM - wyniki

Data:

W Święto Niepodległości zaprosiliśmy Was do wyborów najlepszego polskiego filmu. Po czterech etapach mamy w końcu wyniki.

Wybory najlepszego polskiego filmu rozpoczęliśmy w Święto Niepodległości, prosząc Was o wybór 10 sposród kilkudziesięciu wymienionych tytułów. 

O północy wiedzieliśmy już, że do kolejnego etapu przejdzie następujące 16 filmów: Dzień Świra, Pianista, Boże Ciało, Chłopaki nie płaczą, Bogowie, Seksmisja, Miś, Kiler, Psy, Sami Swoi, Wesele, Jak rozpętałem II wojnę światową, Zimna wojna, Wołyń, Dom zły oraz Ostatnia rodzina. 

Już na tym etapie liczba głosów oddanych na Dzień Świra pozwalała upatrywać w tym filmie faworyta do zwycięstwa. 

W kolejnym etapie rozstawiliśmy powyższe 16 tytułów w 8 pojedynków. Na tym etapie pożegnaliśmy się z Ostatnią rodziną, Domem złym, Wołyniem, Zimną wojną, Jak rozpętałem II wojnę światową, Weselem, Samymi Swoimi, Psami. Odpadło więc 8 filmów, które miały najmniej głosów spośród 16 w pierwszej rundzie. 

W półfinałach Dzień Świra rozprawił się z Misiem, Pianista z Kilerem, Seksmisja z Chłopaki nie płaczą, a Boże Ciało (chociaż faworyzowane w tym pojedynku) przegrało z Bogami w tym iście "boskim" pojedynku. 

W niedzielę rozpoczęliśmy wielki finał i cóż to były za emocje. Oddaliście kilkaset głosów, a sytuacja w czwórce zmieniała się jak w kalejdoskopie. Długo na prowadzeniu pozostawał Pianista, który mógł nieoczekiwanie zabrać wygraną filmowi Dzień świra. Fani dzieła Koterskiego aktywowali się w późniejszych godzinach wyprowadzając film na prowadzenie, nieoddane już do końca. W tym samym czasie zacięta walka toczyła się o najniższy stopień podium. Długo przewage miała Seksmisja, by ostatecznie o włos przegrać z "Bogami". 

Prezentujemy zwycięską czwórkę głosowania: 

1. Dzień Świra 33,2 % głosów 

2. Pianista 26,8 % głosów 

3. Bogowie 21,5 % głosów 

4. Seksmisja 18,5 % głosów

To nie są najlepsze polskie filmy tylko najbardziej popularne. Wielkie filmy to robili Has, Wajda, Kieślowski, czy Kawalerowicz.

Dodaj komentarz