Na 14. American Film Festival zapraszamy tradycyjnie do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniach 7-12 listopada. Jeszcze do 20 października trwa sprzedaż karnetów oraz akredytacji dziennikarskich i branżowych na festiwal.
W programie 14. American Film Festival znajdą się m.in. „Priscilla” Sofii Coppoli, "Przesilenie zimowe" Alexandra Payne’a, "Manodrome" JohnaTrengove'a czy "Pierwszy gol" Taiki Waititiego.
Po nagrodach dla Christine Vachon i Jaya van Hoya w ubiegłych latach, Adele Romanski, słynąca z wizualnie wysmakowanych i osobistych projektów filmowych, jest kolejną producentką, którą American Film Festival honoruje za całokształt twórczości, przyznając jej Indie Star Award. Drugim laureatem nagrody będzie Alex Ross Perry, który będzie także bohaterem jednej z retrospektyw. Pozostałe będą poświęcone m.in. Robertowi Altmanowi oraz Camille Billops i Jamesowi V. Hatchowi.
Pełny program festiwalu zostanie opublikowany 24 października. Dzień później rozpocznie się sprzedaż pojedynczych biletów na festiwalowe seanse. Więcej szczegółów na americanfilmfestival.pl