Kate Hudson

Córka aktorki Goldie Hawn oraz aktora i scenarzysty Billa Hudsona. Jednak za swojego ojca uważa wieloletniego przyjaciela Goldie Hawn Kurta Russella, który zamieszkał z jej rodziną, gdy miała trzy lata.Matka chciała, żeby Kate po ukończeniu szkoły średniej poszła na studia na Uniwersytet Nowojorski, Kate wybrała jednak karierę aktorską. Debiutowała w 1998 roku w filmie Desert Blue.
Największym sukcesem Kate jest rola Penny Lane w filmie U progu sławy. Dzięki tej produkcji Hudson została nominowana do Oscara.W dwa lata po debiucie za rolę w U progu sławy Camerona Crowe'a otrzymała Złoty Glob. Początkowo rolę, która przyniosła Hudson popularność, miała zagrać Sarah Polley. Gdy jednak okazało się, że Polley musi zrezygnować ze względu na inne projekty, Crowe nosił się nawet z rezygnacją z filmu. Hudson przekonała go jednak, że nie pożałuje, jeśli postawi na nią.
W 2000 roku zagrała w filmie Dr. T i kobiety gdzie wcieliła się w córkę głównego bohatera, porzucającą na własnym ślubie narzeczonego dla byłej dziewczyny (Liv Tyler).
Kate Hudson znana jest również z telewizji, dzięki występom w serialach Ich pięcioro i EZ Streets. Występuje także w teatrze.W latach 2000–2007 była żoną Chrisa Robinsona z The Black Crowes. Ma z nim syna o imionach Ryder Russell, urodzonego w 2004.(Wikipedia.org)

Filmografia

Reżyser

Aktor

Pokaż więcej
ozareki8
tadeusz70
QueenB69
Kreciolka
niebieskiptak
Oliviakrk
izus90