Profil użytkownika 3um

3um napisał(a) o: 3um
Mimosas (2016)

niby wszystko dobrze, ale jednak nie zachwyca. gdy fabuła nie wciąga, to piękne zdjęcia gór nie wystarczą, dźwiękowo/muzycznie też nic szczególnego. na szczęście jest główny bohater, szaleniec boży, z niepokojącym spojrzeniem, który jest trochę postacią z filmów jodorowsky'ego.

3um napisał(a) o: 3um
Lovely Rita (2001)

intrygujący debiut, który można by podsumować jako skrzyżowanie "mouchette" bressona i "siódmego kontynentu" haneke

3um skomentował(a): 3um

Wyznania królewskiej czytelnicy

wczoraj obejrzałem ten film, o którym usłyszałem w kontekście nagród właśnie (dostał trzy Cezary i jeszcze kilka nominacji) i jestem dość zaskoczony twoją recenzją. piszesz np. "Przyczyny społecznego buntu pozostaną dla nas niezrozumiałe" - oczywiście, tak samo jak "niezrozumiałe" były dla mieszkańców Wersalu, w tym sensie, w jakim byli oni nieświadomi, bo oderwani od "prawdziwego" życia, tego co dzieje się w Paryżu. oczywiście niektórzy wiedzieli, czemu, dlaczego, jak i po co, ale do tych niektórych
3um napisał(a) o: 3um
Mangrove (2011)

ten film to jakaś pomyłka. a już zwłaszcza jego obecność na festiwalu.

3um dodał(a) plakat filmowy: 3um
3um napisał(a) o: 3um
Myśliwy (2010)

właśnie obejrzałem drugi raz i podwyższam ocenę. niekonwencjonalny, nieoczywisty, świetnie zagrany i zrealizowany.

3um skomentował(a): 3um

Taipei Exchanges (3)

cóż, ja bym polecał ten film. czułem, że to "jego" temat, że jest to dla niego coś ważnego. obraz jest tak po ludzku ciepły, a do tego miejscami zabawny i nieco nieprzewidywalny. jeśli ktoś lubi oglądać egzotyczne jedzenie na ekranie, to będzie miał na co popatrzeć.