Profil użytkownika Aleksander1990

Lęk wysokości (2011)

Przyciężki, szarpiący nerwy, rozwlekły, trudny i męczący. Jedynie takie epitety przychodzą mi na myśl, gdy oglądam ten film. Dorociński gra jak zwykle dobrze, ale historia opowiedziana w filmie działa depresyjnie.

Bling Ring (2013)

Zacznę od tego co przyciągnęło mnie do Bling Ring. Kolejna rola Emmy Watson oraz kontrowersyjny litemotiv, który przewija się przez cały film - napady na domy celebrytów. Młoda aktorka nie zawodzi, może nie są to wyżyny aktorstwa ale nieźle gra przez cały film. Bling Ring jest (przynajmniej ja go tak odbieram), jako krytykę konsumpcyjnego stylu życia młodzieży, tego, że liczy się dla nich łatwy pieniądz a największym autorytetem jest Lindsay Lohan oraz Paris Hilton. W filmie alkohol leje się litrami, pojawiają się też narkotyki.. Tylko trochę brakuje podsumowania, wniosków - być może reżyser zostawia nam to do samodzielnej analizy.

Skyfall (2012)

W tle filmu Skyfall widzimy piękną i tajemniczą Szkocję. Aktor grający główną rolę jest coraz lepszym Bondem, coraz lepiej przyciąga uwagę. Przez cały film akcja trzyma w napięciu, efekty specjalne wciskają w fotel a sama fabuła jest przyciągająca. Chociaż miejsce akcji zmienia się wielokrotnie, nie powoduje to wrażenia chaosu, a tło filmu - o dziwo - robi wrażenie spójnego.

Django (2012)

Nowy film Tarantino pływa we krwi, a strzały padają co 10 minut. Nie znaczy to, że jest bezrefleksyjną nawalanką. Trochę przypomina Wściekłe Psy, ale nie do końca. Mamy tutaj trochę westernu, refleksje nad niewolnictwem. Doskonała obsada - genialny Waltz a także bardzo wyrazista rola DiCaprio pozwala cieszyć się chorą, a zarazem fascynującą wizją reżysera.

Warszawa 1935 (2013)

Wyobraź sobie, że przechadzasz się ulicami miasta, którego obraz nie jest zniekształcony przez agresywne reklamy, załadowane samochodami, piękne jak Paryż, bajkowe a jednocześnie tak bliskie. Tramwaje suną powoli przez miasto a dawne samochody majestatycznie jadą w dal. Wychodzisz z kina i zaczynasz tęsknić za starą, piękną, ukochaną Warszawą, Warszawą, której nigdy nie widziałeś...

Aleksander1990 obserwuje nowego użytkownika: Aleksander1990
Aleksander1990 obserwuje co pisze lapsus
Aleksander1990 obserwuje nowego użytkownika: Aleksander1990
Aleksander1990 obserwuje co pisze lapsus
Kruk (1994)

Doskonały horror trzymający w napięciu, jak niewiele współczesnych filmów. Frapująca fabułą pełna
mroku oraz rock -and-rollowa muzyka i niepowtarzalny klimat.
Odnalazłem w tym filmie trochę groteski, gotyku i surrealizmu.
Niestety - nie dla każdego.

Czysta krew (2008)

Serial True Blood jest serialem, do którego podchodziłem bardzo sceptycznie. Podejmując temat wampirów, nie trudno popaść w banał albo kicz. Jednak ten serial wnosi coś nowego do wampirycznych dzieł : dobrą grę aktorską, humor, erotykę, a także wątki kryminalne. Eklektyzm zastosowany w tym obrazie nie zniechęca, gdyż jest zastosowany z umiarem a różnice między różnymi gatunkami się udanie zazębiają. A to wszystko jest serwowane z przymrużeniem oka. Serialowa intryga wciąga bez reszty, sprawiając, że oczekuje się z niecierpliwością na kolejny odcinek, czy serię. Gorąco polecam!