Profil użytkownika Guma

Guma napisał(a) o: Guma
Ciemny kryształ (1982)

O takich filmach mówi się klasyki. Jednorazowo warto go zobaczyć bo jest to produkcja wyróżniająca się jednak nie jest, aż tak dobry żeby był powód kiedykolwiek jeszcze do niego powracać.

Guma napisał(a) o: Guma
Aż po grób (2009)

Udany film nawet wzruszający jak to się mówi taki życiowy. Pościgów i strzelanin nikt tu nie uświadczy za to mądrej historii o poczuciu winy i pokucie już jak najbardziej.

Tallulah (2016)

Warty obejrzenia porusza i pokazuje mniej pozytywną stronę życia. Nie wiele jest w nim elementów pozytywnych ale warto czasem taki obejrzeć zwłaszcza jeśli ktoś głównie ogląda hollywodzką papkę z zakończeniami, że wszyscy żyli długi i szczęśliwie.

Guma napisał(a) o: Guma
Laura (2010)

Niestety ale słabo, mało ciekawy film na poziomie telewizyjnych seriali obyczajowych niskich lotów. Szkoda bo mógł wyjść ciekawy film o ważnych wydarzeniach a zamiast tego ,,scenarzysta forsę wziął, potem zaczął pić i z dialogów wyszło to zero czyli nic,,.

Guma napisał(a) o: Guma
American Gangster (2007)

Film jako całość jet zdecydowanie udany jednak mówiąc wprost pewnej części ciała nie urywa. Nie podoba mi się sposób przedstawienia głównego bohatera, który wcale nie jawi się jako postać negatywna a przecież był tylko zwykłym bandziorem.

Guma skomentował(a): Guma

Podejrzani (6)

W pełni się zgadzam film przypomina filmy Guya Ritchiego nad, którymi wszyscy się zachwycają. Ja uważam je podobnie jak i ten za mocno przereklamowany. Wystarczy zrobić zaskakujący zwrot akcji na zakończenie i już połowa będzie w ekscytacji jaki to on był dobry.
Guma napisał(a) o: Guma
Na linii ognia (1993)

Jeden z ciekawszych przedstawicieli kina sensacyjnego lat 90 tych. Posiada jego wady i zalety. Jeśli ktoś wychowywał się tak jak ja na filmach z tamtego okresu. To będzie mu się podobał nieważne ile dziur miał by scenariusz a sceny akcji były pozbawione sensu..

Guma napisał(a) o: Guma
Nietykalni (1987)

Jak dla mnie to jest jeden z najlepszych filmów gangsterskich lat 80tych. Podobał mi się nawet bardziej od innego film De Palmy z tamtego okresu ,,Człowiek z blizną,, Zasłużenie wszedł do klasyki gatunku może nie w pierwszej lidze ale jednak. Na długo zapadł mi w pamięć a to chyba najlepsza rekomendacja dla filmu.

Guma napisał(a) o: Guma
Człowiek niedźwiedź (2005)

Lekkie rozczarowanie. Film ma piękne zdjęcia, bardzo ciekawą postać wokół kręci się historia. Jednak można było bardziej pokazać co robił poza siedzeniem pomiędzy niedźwiedziami, bo z tego co słyszałem był znanym obrońcą przyrody itp. Tymczasem z tego filmu jawi się jako osoba chora psychicznie i odrealniona od rzeczywistości co niewątpliwie po części było prawdą jednak nie wiele dowiadujemy się ponad to.

Guma napisał(a) o: Guma
Ucieczka z Alcatraz (1979)

Film prosty fabularnie w, którym pozornie nie dzieje się zbyt wiele jednak ma coś w sobie co powoduje, że ogląda się go z wielką uwagą przez cały czas trwania seansu.

Guma napisał(a) o: Guma
How to Change the World (2015)

Tą organizację można lubić lub nie. Można się zgadzać z ich sposobem działania bądź być przeciwko. Jednak chyba niemal każdy zgodzi się że większość ich postulatów jest słuszna.

Guma napisał(a) o: Guma
Virunga (2014)

Film jest dobry i na pewno wart zobaczenia. Należy jednak podkreślić, że nie jest to film o gorylach tylko bardziej o wojnie domowej w DRK jak i wyzysku kontynentu afrykańskiego przez światowe korporacje.