Profil użytkownika Hsi_Nao

Hsi_Nao napisał(a) o: Hsi_Nao
Funny Games U.S. (2007)

Przyznam się na wstępie, że oryginalu z 1997 roku nie widziałam. Oceniam go jako samodzielne dzieło abstrahując totalnie od pierwowzoru.

Film jest średni. Nie wywarł na mnie żadnego wrażenie – pozostałam totalnie obojętna jak i bochaterowie tegoż filmu. Pomimo ciekawej idei, świetnej roli Watts i Pitta – film do mnie nie przemówił.

Hsi_Nao napisał(a) o: Hsi_Nao
Mroczny rycerz (2008)

Film jest dobry. Ale zdecydowanie nie jest arcydziełem.
Po tych wszystkich opiniach stawiających film na równi [a nawet i wyżej!] z arcydziełami kinematografii nastawiłam się na nienaganną fabułę, niesamowite efekty specjalne i nowatorstwo.

Zabrakło wszystkiego.

Nawet mój ojciec [największy fan kina akcji jakiego znam] przysnął w kinie – to zły znak.

Hsi_Nao napisał(a) o: Hsi_Nao
Gwiezdny pył (2007)

bajeczna opowieść fantasy; dość wiernie oddany pierwowzór (powieść Gaimana) przy pomocy dobrych efektów specjalnych i pierwszorzędnego aktorstwa – tu szczególne uznanie dla De Niro i Pfeiffer

Hsi_Nao napisał(a) o: Hsi_Nao
Zejście (2005)

Jak dla mnie nic rewelacyjnego. Fabuła dość zwarta,bez jakiś większych niedociągnięć, ale mimo wszystko nie przeówiła do mnie. Może dlatego, że jestem wyczulona na wszelkie udziwnienia pod postacią potworów, mutantów, itp. Zdecydowanie propaguję “ludzki czynnik” jeśli chodzi o wywoływanie gęsiej skórki.

Hsi_Nao napisał(a) o: Hsi_Nao
Przerażacze (1996)

Sprawny technicznie i zrobiony bardzo pieczołowicie, ale mimo wszystko niezbyt wciągający [może z uwagi na to, że nie przepadam za gatunkowym misz-maszem horror/komedia] na dodatek totalnie przewidywalny. Nic szczególnego choć z braku laku można obejrzeć dla czystej rozrywki.

Hsi_Nao napisał(a) o: Hsi_Nao
Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia (2008)

Typowy średniak. Zarówno pod względem scenariuszowym, jak i efektów specjalnych.
Brak tu jakiegoś szczególnego zawiązania akcji, a co gorsza – brak wciągającego klimatu.
Mimo iż film porusza ważną kwestię samozagłady ludzkiego gatunku – to zostało to przekazane w mało przekonujący sposób.