Profil użytkownika MaryTheBeast

Ostatni prom (1989)

Mocny obraz sytuacji Polaków w przeddzień wprowadzenia stanu wojennego. Akcja filmu toczy na promie do Hamburga, który w połowie drogi zawraca z powrotem do Polski , na rozkaz władz. W okolicy promu pojawiają się kutry z RFN gotowe ewakuowac pasażerów. Kto ucieknie w desperacji przed krajem w którym " trzeba umieć żyć" a kto podejmie wyzwanie i wróci do rzeczywistości w której na ulicach są czołgi , obowiązuje powszechna cenzura a za wyjście z domu po godzinie 19 można zostać aresztowanym?

Dziennik Bridget Jones (2001)

Świetna komedia , raduje i bawi. Kobieta w średnim wieku czuje sie samotna, ma grupke zwariowanych przyjaciół i przestaje jej to wystarczyć. Rzuca sie w wir romansu ze swoim szefem, kobieciarzem jakich mało, a na horyzoncie wciąż Pan Darcy, nie tak śmiały ale nie mniej uroczy.

Pachnidło: Historia mordercy (2006)

Odurzające i poruszające. Konieczna pozycja, dobrze przed tym zapoznać się z książką.Opowieść o człowieku przede wszystkim pragnącym miłości, za wszelką cene.

Juno (2007)

Ciekawa postać głównej bohaterki, zmiana jaką przechodzi od niedojrzałej nastolatki która "wpadła" do świadomej i pewnej swojej decyzji przyszłej mamy. Opowiedziane z lekkością i nawet jest miejsce na morał.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Film niejednorodny, tak samo jak niejednorodni są jego bohaterowie. Splatają się historie 2 amerykanek i pewnego zmysłowego kochanka i mężczyzny z Hiszpanni . Charakterku dodaje tutaj postać grana przez Penelope Cruz. Po obejrzeniu tego filmu aż chce sie udać do Oviedo i przeżyć podobną historie, no może nie ze wszystkimi detalami ;)

Czekolada (2000)

Zmysłowy i smaczny jak czekolada oferowana przez kuszącą Juliette Binoche. Do tego Johnny Depp ,można się domyślić ,że to mieszanka idealna.

Trainspotting (1996)

Wciągający, dynamiczny i nawet z morałem. Warto obejrzeć dla dobrej muzyki i paranormalnych wizji po zażyciu .

Pretty Woman (1990)

Przyjemne na samotny wieczór przy smacznej zakąsce , piękna Julia Roberts i tytułowa piosenka Roya Orbisona dają wystarczające doznania estetyczne.

Życie jest piękne (1997)

Z taką lekkością jeszcze nitk nie opowiedział o tragedii Drugiej Wojny Światowej , gdy niewinni ludzie trafiali do obozów zagłady. Przepiękny obraz ojca , który chcąc ochronić swego małego synka przed rzeczywistością w jakiej się znajdują , wymyśla alternatywną sytuacje- obóz koncentracyjny przeradza się w wielkie pole do gry , w której jeśli przestrzega się zasad można uzyskać maksymalnie 1000 punktów a nagrodą główną jest czołg!

Edward Nożycoręki (1990)

Oryginalnie ukazany problem odrzucenia i braku akceptacji dla inności. Poruszający obraz samotnego chłopca , skazanego na taki stan przez swoją odmienność.

Między słowami (2003)

Dwójka ludzi, różniących się na pierwszy rzut oka pod każdym względem. Spotykają się przez przypadek w hotelu w środku tętniącego życiem Tokio i jakby rozpoznając w drugiej osobie to samo znudzenie i brak odczuwalnej radości z życia , tworzą duet , który na długo zostanie w pamięci widza. Między facetem w którego małżeństwie sprawą sztandarową staje sie wybór tapety a dziewczyną, która poza mężem widzącym tylko swoją prace nie ma nic , rodzi się platoniczna miłóść , nie majaca racji bytu.

Wpisujcie miasta!

Warszawa:)
Siedem (1995)

Bezbłędny dreszczowiec poprowadzony od początku do końca z mistrzowską precyzją. Sama idea zabójcy który realizuje każde swoje kolejne morderstwo zgodnie z siedmioma grzechami głównymi jest wciągająca, a sposób w jaki zostały one zrealizowane nie pozostawia żadnego widza obojętnym. Odrażające , okrutne , bezlitosne i dokonane z chorobliwą dbałością o szczegóły morderstwa wrastają na długo w pamięć.

Szósty zmysł (1999)

Po tym filmie, bałam się zostać sama na noc w domu, już o ogladaniu tego typu filmów nie mówiąc. Nie jest to jednak zwykły film o duchach,gdzie straszą i nie dają żyć poczciwym ludziom. Wręcz przeciwnie, okazuje się wreszcie ,że te zjawy ukazują się chłopcu ( świetny Haley Joel Osment ) bo chcą pomocy, są nieszczęśliwe albo czegoś potrzebują i nie mają broń Boże złych intencji.

Lot nad kukułczym gniazdem (1975)

Niesamowita historia pewnego cwaniaczka i hulajduszy o wielkiej haryzmie , który zmienia życie pensjonariuszy w pewnym szpitalu psychiatrycznym. Genialnie zagrana przez Jacka Nicholsona rola McMurphiego, który pokazuje ,że warto jest walczyć i żyć po swojemu , nawet pod takim rygorem jaki wprowadziła skostniała siostra Ratched. Napewno każdy musi obejrzeć ten film , pozycja obowiązkowa.