Profil użytkownika Menetheris

Menetheris skomentował(a): Menetheris

Amer (marylou)

Może treści? Ja miałem wrażeń, że ten film chcę być tak tajemniczy, że aż powoli sam się w tym gubi. Początek jest rewelacyjny, ale im bliżej końca, tym bardziej obraz ten mnie nudził, oczywiście, wszystko perfekcyjnie, utrzymane w starym stylu, świetnie się to ogląda, ale po wyjściu nie czułem się dostatecznie usatysfakcjonowany. Nie mniej, ciekawa próba.
Menetheris skomentował(a): Menetheris

Piętnastka dekady (umbrin)

Dogville Wiosna, lato, jesień, zima...i wiosna Muholland Drive Bękarty wojny Motyl i Skafander Hunger Życie na podsłuchu Infiltracja Życie ukryte w słowach In Bruges Dom zły Amelia Spirited Away Włoski dla początkujących LOTR( niech będzie pierwsza część)
Menetheris skomentował(a): Menetheris

Księżyc (Menetheris)

Zmiana oceny dosyć spora, spowodowana kolejnymi seansami ;)
Menetheris skomentował(a): Menetheris

BFI 53rd London Film Festival - na co warto? (michuk)

Kurdę, zazdroszczę ci człowiecze :D Co do filmów, jest naprawdę sporo ciekawych np. Precious: Based on the Novel Push by Sapphire- Prawdopodobnie jeden z najważniejszych filmów niezależnych roku. Zebrał bardzo dobre opinie między innymi na Sundance, myślę, że może być ciekawie. Balibo- Ponoć australijska rewelacja, zależy od gustu, ale przyznam, że mnie kręci tu głównie muzyka Lisy Gerrard. U ciebie może być różnie Samson & Delilah- Owacja w Cannes, podobno odkrycie. Cold Souls-Paul
Księżyc (2009)

Spodziewałem się więcej, znacznie więcej. Muzyka Mansella wprawia w stan hipnozy, nie mniej jednak sam film nie jest już tak świetny. Trudno mi zresztą pojąć, na czym polega jego fenomen( już któryś raz z rzędu słyszę, że zdobywa kolejno nagrody na festiwalach), ale w sumie nie ma też co narzekać.
Jones zrealizowałem poprawne s-f, a miał szansę na arcydzieło.
Podsumowując- nie powala, ale warto zobaczyć.

Zimowa cisza (2008)

Sztuka dla sztuki, całkiem ładnie sfotografowana i klimatyczna, za to miałka całościowo.
Nawet jeśli w końcówce, dochodzi ostatecznie do jakiegoś przełomu-wyzwolenia, to mnie to ani nie obchodzi, ani nie przekonuję.
Całe szczęście, że obraz ten jest dosyć krótki, choć i tak jego "złoty środek" można by ograniczyć do formy krótkometrażówki, może wtedy było by to bardziej zjadliwe.

Menetheris skomentował(a): Menetheris

Top 5 chcę obejrzeć

Z najnowszych 1.Protektor(Czechy, 2009) 2.Balibo( Australia, 2009) 3.Lourdes(Austria, 2009) 4.Helen(Anglia, 2008) 5. Wściekła senność(Anglia, 2008) Ale coś czuję, że z taką listą musiał bym się dostać przynajmniej na jeden z ważniejszych festiwali zagranicznych np.( BFI).