Profil użytkownika Sommeil

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Wszystko za życie (2007)

Jeden z ulubionych filmow ludzi ktorzy podrozuja. Piekna historia motywujaca do wyruszenia w daleka droge. Wracam do tego obrazu z wielka przyjemnoscia.

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
To właśnie miłość (2003)

No coz, to juz klasyka komedii romantycznej. Ogladam kazdego roku w okolicy Swiat, idealny film do obejrzenia zawinietym w kocu z kubkiem goracej herbaty. Czasem tego trzeba!

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Dokąd teraz? (2011)

Przepiekne zjecia i muzyka. Urocza historia opowiedziana w sposob zabawny, ale niepozbawiona refleksji. Bardzo polceam.

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Inside Job (2010)

Swietny dokument dokladnie tlumaczacy przyczyny globalnego kryzysu.

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Kapitalizm, moja miłość (2009)

To powinna byc obowiazkowa pozycja w szkolach. Polityka przedstawiona w sposob dostepny i zrozumialy, dla tych ktorzy stawiaja w niej pierwsze kroki. Prawda, film nasiakniety emocjonalnymi scenami, ale czasem wlasnie tego trzeba zeby sprowokowac dyskusje. Warty obejrzenia!

Sommeil skomentował(a): Sommeil

Wychowanie panien w Czechach (Sommeil)

No zabawne, że zajrzałam do tej recenzji po półtora miesiąca i z trudem przypomniałam sobie o czym był film... To świadczy o tym jakie zrobił na mnie "wrażenie". "Wycieczkowiczów" nie widziałam, ale nadrobię to - dzięki za sugestię :) To prawda - po czeskie filmy sięgam kiedy chce obejrzeć coś abstrakcyjnego i niezłego zarazem, tutaj zdecydowanie nie polecamy... Pozdrawiam :)
Sommeil napisał(a) o: Sommeil
500 dni miłości (2009)

Muszę przyznać, że czekałam aż na ekranie pojawi się upragnione "500". W tym filmie nie ma nic złego, on po prostu w żaden sposób nie porywa, a przede wszystkim jak na komedię, jest KOMPLETNIE nieśmieszny. Mam wrażenie, że scenariusz był absolutnie niedopracowany. W tej historii jest potencjał, jednak niewykorzystany. Są lepsze komedie romantyczne, na których może chociaż raz wybuchniecie śmiechem. Słowem jeśli chcecie: można, ale zdecydowanie nie trzeba tego oglądać.

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Wychowanie panien w Czechach (1997)

Ciężko mi zdecydować się na ocenę. Przepadam za czeskim kinem, więc ciężko mi również o obiektywizm. Wydaje mi się jednak, że powyżej 6 nie damy rady wskoczyć. O ile historia utrzymana w ciekawym nastroju, o tyle nic z niej w mojej głowie nie zostanie. Bardzo kiepskie zakończenie wywołuje lekki niesmak... Mimo wszystko nie żałuję, że obejrzałam, dla czystego wypełnienia czasu.

Sommeil skomentował(a): Sommeil

Do Godzilli (doktor_pueblo)

Hehe, niech Godzilla żałuje, jeśli nie uda jej się trafić na ten list :)
Sommeil skomentował(a): Sommeil

Animowana historia Polski na Youtube!

Dołączam do grona tych na "tak". Bagiński jest jednak niekwestionowanym artystą i większość rzeczy wychodzących spod jego ręki nosi znamiona sztuki. Jestem szczególnie zadowolona z czasu poświęconego w tym filmie Gdyni i Gdańskowi zważywszy na fakt, że mieszkam w Trójmieście i miejsca te są mi bliskie :)
Sommeil skomentował(a): Sommeil

Rocky Horror Picture Show (inheracil)

I kultowa piosenka: http://www.youtube.com/watch?v=m_jzsWofTY4 It's just a jump to the left And then a step to the right With your hands on your hips You bring your knees in tight But it's the pelvic thrust that really drives you insane, Let's do the Time Warp again! Taaaaak :) To był świetny film. Dawno go nie widziałam, aż mnie wielka ochota naszła na jego obejrzenie :)
Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Hotel Ruanda (2004)

Bardzo aktualna historia, która przypomina nam o tym, że termin "ludobójstwo" nie jest zarezerwowany dla przeszłości. Daje też do myślenia na temat tego, jak małą nadzieję może pokładać Afryka w państwach zachodnich, kiedy ich interwencja wydaje się być niezbędna. Ten film otwiera oczy.

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Przepiórki w płatkach róży (1992)

Ciekawie przedstawiona, nietypowa historia miłosna. Mam jednak zastrzeżenia do aktorstwa, które miejscami było moim zdaniem na niskim poziomie, co zaważyło na ocenie.

Film ten atmosferą bardzo przypominał mi "Sto lat samotności" Marqueza. Surrealizm niektórych scen był naprawdę czarujący i powodował, że widząc wiele (zapewne nieumyślnych) analogii, z nadzieją na więcej uśmiechałam się do ekranu.

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Oczy szeroko zamknięte (1999)

Mój przyjaciel po obejrzeniu tego filmu orzekł: "nie wróżę długiego małżeństwa Kidman i Cruise'owi po tym filmie". I stało się.

Siłą rzeczy po takim obrazku zaczynam zastanawiać się nad mrocznymi myślami którymi być może nie chciał się ze mną dzielić drugi człowiek.

Mimo wszystko nie było tu napięcia i tej specyficznej wibry obecnej choćby w Lśnieniu.

Sommeil napisał(a) o: Sommeil
Kawałek nieba (2005)

Jest to ładny obrazek o tym jak znaleźć szczęście w nieszczęściu. Czegoś jednak brakuje, film nie porywa, nie ciągnie za sobą. Za mało w nim duszy.