Filmowe przeboje na lodzie - Różowa Pantera

Data:
Ocena recenzenta: 8/10

Tym razem w moim cyklu powrót do klasyki. Jednym z wiecznie młodych przebojów, do których regularnie powracają łyżwiarze jest muzyka z filmu Różowa Pantera. W zależności od preferencji, sportowcy nawiązują albo do samego filmu albo do postaci rysunkowej Pantery, którą stworzono dla uatrakcyjnienia jego napisów początkowych, a która następnie rozpoczęła indywidualną karierę w serialu animowanym:

Niezapomniana kreację do muzyki z "Różowej Pantery" stworzył francuski łyżwiarz Laurent Tobel. Tobel nie jest najbardziej utytułowanym łyżwiarzem w gronie przedstawianych przeze mnie zawodników. W latach 1997 - 1999 zajmował odpowiednio trzecie, drugie i pierwsze miejsce w mistrzostwach Francji, w rywalizacji międzynarodowej szło mu niestety słabiej. Mimo to zapisał się w historii łyżwiarstwa dzięki niezwykłemu talentowi komediowemu. W swoich parodystycznych programach uosabiał między innymi niezdarną baletnicę oraz popularną wśród zawodniczek Carmen.

Z "Różową panterą" zdobył dopiero 13. miejsce podczas mistrzostw świata w Lozannie (1997), mimo to otrzymał od organizatorów specjalne zaproszenie do występu podczas kończącego zawody pokazu mistrzów, w którym na ogół występują jedynie medaliści i reprezentanci gospodarzy.

W sezonie 2010/2011 w Różową Panterę samą w sobie wcieliła się niemiecka łyżwiarka Aliona Savchenko, jeżdżąca w konkurencji par sportowych z Robinem Szolkowym. Para ta po nieco słabszym sezonie 2009/2010 powraca właśnie na szczyt (w bieżącym sezonie zwyciężyła już w Mistrzostwach Niemiec, Mistrzostwach Europy, cyklu Grand Prix oraz międzynarodowych zawodach Trophée Eric Bompard i Skate America) i na pewno pojawi się jeszcze w kolejnych odcinkach "Filmowych przebojów na lodzie".


więcej filmowych przebojów na lodzie

Zwiastun:

...no to pojechałaś po rajtuzach :)

Dodaj komentarz