Profil użytkownika beczkowoz

Wyśnione miłości (2010)

Moje odkrycie minionego roku - Xavier Dolan, niespełna 21 letni chłopak reżyseruje, pisze scenariusze i gra - no i świetnie mu to wychodzi. "Wyśnione Miłości" to orzeźwiający powiew świeżości w kinie - tego mi było trzeba! Niebanalny obraz z pięknymi kadrami, ciekawą tematyką i nienagannie dobraną muzyką - uczta dla estetów. Aż strach myśleć, co zaserwuje nam Dolan w kolejnym filmie;)

Lśnienie (1980)

Chcesz dobrego horroru? Cofnij się 30 lat wstecz: ta produkcja to gwarantowane ciarki na plecach. Po obejrzeniu tego filmu na pewno spojrzysz na Nicholsona pytając - Czy on aby na pewno jest normalny? Tak mistrzowsko zagrał, że zaczynasz wierzyć, iż za rogiem czai się Jack chcący rozbić siekierą drzwi do Twojego pokoju. Grzechem jest nie zobaczyć tego dzieła!

Lot nad kukułczym gniazdem (1975)

Tego filmu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać...
Mimo iż liczy sobie 35 lat, uderza uniwersalnością - ciągle jest obrazem ponadczasowym co świadczy o jego wielkości. Całość domyka genialny Nicholson - ta marka mówi sama za siebie!

Wszystko w porządku (2010)

Jest nieźle! Film przyjemny z dobrymi rolami - nie wybitny ale miło się go ogląda. Powinien być lekturą obowiązkową w naszym konserwatywnym kraju. Przeciętny Polak, który lesbijkę zna jedynie ze słyszenia i uważa, że to kobieta, której nie powiodło się z facetami, nareszcie może zobaczyć historię, w której rzeczywiście dwie kobiety ze sobą żyją (bez mężczyzny!) i nawet bez niego fantastycznie sobie radzą! Minusem filmu są powielane stereotypy, które nawet w takiej produkcji są obecne.

Oldboy (2003)

Tego filmu nie da się opisać w kilku zdaniach - trzeba go obejrzeć. Dlaczego warto?
Muzyka - świetna ścieżka dźwiękowa - zresztą Jo Yeong-wook mnie jeszcze nigdy nie zawiódł.
Scenariusz i reżyseria - niesamowita historia powiedziana w taki sposób, że trudno o niej zapomnieć przez wiele, wiele dni. W tym filmie nie ma nic co by się nie zgadzało - to najlepszy film Chan-Wook Parka.
Rola Min-Sik Choi'a to najwyższa, aktorska półka .

Zagubione (2001)

Zdecydowanie najlepszy film o tematyce homoseksualnej. Oglądałam go dziesiątki razy - za każdym razem porusza.

Lalki (2002)

Zawiodłam się na tym filmie: mógł być to naprawdę majstersztyk, jednakże ciekawa idea jaka była zawarta w scenariuszu została przytłoczona przez nadmierną ilość dłużyzn i symboliki. Wzrokowcy będą wniebowzięci: genialne zdjęcia.

beczkowoz skomentował(a): beczkowoz

Wpisujcie miasta!

pozdrowienia z Warszawy :)