Filmradar: nowy magazyn o filmach

Data:

Kochani! Startujemy z pionierskim w skali kraju projektem prasowym. Filmradar to nowy, darmowy magazyn elektroniczny, poświęcony tematyce filmu i kina. Będzie niekonwencjonalny, ciekawy a przy tym udostępniany całkowicie bezpłatnie i ma duże szane stać się poważnym konkurentem dla tradycyjnych miesięczników filmowych o ugruntowanej już pozycji rynkowej.Co jest naszą najmocniejszą stroną? Unikatowe połaczenie bezinteresownego entuzjazmu społeczności internetowej, która nie boi się pisać otwarcie o tym, co się podoba a co nie – z w pełni profesjonalnym zespołem redakcyjnym, który czuwa nad stroną merytoryczną i techniczną pisma.


Filmradar to efekt ścisłej współpracy dwóch energicznie rozwijających się serwisów internetowych: BiblioNETki i Filmastera. Za lwią część Filmradarowej treści odpowiadają Filmasterowicze. Znani, czytani i przez wielu uwielbiani – zdążyli się już dorobić sporej rzeszy fanów na macierzystym serwisie internetowym Filmaster.pl, gdzie prowadzą swoje filmowe blogi. Teraz będą dzielić się swoją wiedzą, refleksjami i spostrzeżeniami także na łamach Filmradaru.


Skąd pomysł na Filmradar?


To bliźniacze pismo Literadaru – miesięcznika poświęconego książkom, który w bardzo krótkim czasie znalazł się na szczycie listy popularności magazynów elektronicznych w Polsce. Miesięcznik jest dostepny w ramach platformy Issue, w formacie PDF. Przygotowywana jest również wersja na czytniki Kindle. Według statystyk portalu Issue.com, listopadowy numer Literadaru, z ekskluzywnym wywiadem z R.R.Martinem, przeczytało ponad 100 tys czytelników!

Wydawcę pisma i właściciela BiblioNETki, Adama Błażowskiego nie dziwi taka popularność Literadaru:


W dobie stale kurczącego się rynku prasy papierowej, e-magazyny dostępne na różnych platformach elektronicznych są przyszłością prasy popularnej i specjalistycznej


– uważa.


Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Filmaradar także odniósł podobny sukces.


Czym jest Filmradar dla Filmastera


Dla Filmastera wydanie Filmaradru to także kolejny krok w rozwoju serwisu, który w ciągu ostatniego roku wypuścił aplikację mobilną z celnie dopasowanymi rekomendacjami, proponującymi filmy w zależności od gustu i lokalizacji, a wkrótce także od… nastroju użytkownika.


Udało się stworzyć na Filmaster.pl dynamiczną i bardzo płodną społeczność miłośników kina. Warto wykorzystać ten potencjał tworząc magazyn, który jakością nie będzie ustępował liderom rynku, a wygra z nimi dostępnością i ceną


– uważa Borys Musielak, pomysłodawca i założyciel serwisu Filmaster.pl.


Nam po prostu musi się udać ;)


Pobierz Filmradar!


Filmradar#1 możesz pobrać przedpremierowo po podaniu adresu e-mail na stronie filmradar.pl lub też bez podawania maila, „płacąc” za gazetę poprzez opublikowanie informacji o nim na blipie lub Facebooku.


Już ten w piątek magazyn przeczytać będzie można również na stronie Filmradaru, Filmastera i Biblionetki, po publikacji poprzez issuu.com.


O naszych serwisach


BiblioNETka to najstarszy i największy serwis społecznościowy dla miłośników literatury pięknej. Ponad 100 tys. użytkowników od 10 lat wymienia się opiniami, recenzjami i sugestiami czytelniczymi, korzystając jednocześnie z unikalnego algorytmu rekomendacji nowych lektur, który w sposób obiektywny i niezależny pomaga odkrywać nowe czytelnicze fascynacje.


Filmaster to serwis rekomendujący filmy na podstawie indywidualnego gustu każdego użytkownika, powstały w styczniu 2009 roku. Umożliwia też prowadzenie filmowego bloga, ocenianie filmów i dyskutowanie o kinie. Dzięki aplikacji na smartfony można nie tylko połączyć się z Filmasterem przez swoją komórkę, ale także otrzymywać na bieżąco informacje o repertuarach najbliższych kin wraz ze spersonalizowanymi rekomendacjami filmów, które mogą się spodobać. Filmaster Mobile pomaga również nawiązywać kontakty