Co nowego w KINIE [2011-04]

Data:

Kwiecień już za oknami, wiosna zachęca, by coraz więcej czasu spędzać na zewnątrz. Jeśli opuszcza Was ochota na zaszywanie się w ciemnej sali kinowej (choć w przypadku Filmasterów szczerze w to wątpię) – jest alternatywa. Warto wziąć pod pachę najświeższy numer KINA i rozsiąść z nim w parku na słońcu.

Dlaczego akurat z KINEM? Powodów można znaleźć co najmniej kilka:

- Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego celem Andrzeja Wajdy, udekorowanym niedawno Orderem Orła Białego, nie było tworzenie arcydzieł.

- Jeśli interesuje Was, czy Przemysław Wojcieszek, powracający do na ekrany z filmem Made in Poland, jest w stanie robić filmy za 0 złotych.

- Jeśli wybieracie się, na krakowski festiwal filmów niezależnych Off Plus Camera i chcielibyście się zorientować, co ciekawego można obejrzeć. Jeśli się nie wybieracie, a chcielibyście już poczytać o sekcji „Filmowe Oblicza Kobiet”.

- Jeśli przed obejrzeniem filmu „Niepokonani” chcecie przybliżyć sobie sylwetkę filmową Petera Weira.

- Jeśli interesują Was skandale filmowe i terapeutyczna pornografia Johna Camerona Mitchella.

- Jeśli ciekawi Was islandzkie kino dokumentalne oraz kino naszych sąsiadów zza południowej granicy

- Jeśli z wypiekami na twarzy śledziliście relację Esme z Berlinale, a teraz macie ochotę skonfrontować jej zapiski z wrażeniami innych krytyków

- Jeśli nie udało się Wam pojechać na festiwale filmowe do Rotterdamu, Glasgow i Irlandii, a chcecie wiedzieć co w tamtejszym kinie piszczy

- Jeśli chcecie się dowiedzieć jak minął ubiegły rok we francuskim kinie i dlaczego głównym kasowym sukcesem stał się kontemplacyjny film o zaginionych mnichach.

- Jeśli nie wiecie jeszcze skąd wzięło się tyle hałasu o „Wszystko” Artura Wyrzykowskiego.

- Jeśli wybieracie się do kina (i chcecie wiedzieć czy warto) na takie filmy jak Somewhere, Żona doskonała, Niepokonani, Erratum i wiele wiele innych.

- Jeśli chcecie uzupełnić swoje zbiory DVD (na przykład o boks z filmami Truffaut czy Majewskiego) lub dowiedzieć się jakie kłopoty monografistom sprawia Jerzy Skolimowski.

- I wreszcie – jeśli lubicie polemizować z felietonami, lub się z nimi zgadzać, i macie ochotę poczytać, co pani Bożena Janicka i Tadeusz Sobolewski mają do powiedzenia...

Zatem jeśli choćby jeden z powyższych warunków Was dotyczy, lub po prostu macie ochotę na ciekawą lekturę o filmie – kwietniowe KINO już czeka w kioskach!