Profil użytkownika doktorpueblo

Matthias i Maxime (2019)

Im starszy Dolan, tym banalniejszy? Scenariusz rodem z komedii romantycznej, a i reżyserska (zwykle) wirtuozeria nieco szwankuje - przy scenie "wyrażania emocji" przez pływanie w jeziorze rozbolały mnie zęby.

Jallikattu (2019)

Niezależne kino z Indii: genialny dźwięk i obraz!

Rom (2019)

Jeden z najciekawszych filmów, jaki widziałem w ostatnich latach. Niesamowite tempo, scenografia, montaż - bardzo oryginalny debiut wietnamskiego reżysera, który miałem okazję obejrzeć w czasie tegorocznej edycji Pięciu Smaków.

Krabi, 2562 (2019)

Anocha Suwichakornpong kręci świetne filmy i nie wiem, czemu - niestety - bierze do współpracy Bena Riversa, żeby było "lżej". Te, powiedzmy, komediowe elementy kompletnie do mnie nie trafiają; bez nich film mógł być fantastyczny.

DAU. Natasha (2020)

Trudno oceniać cały wielki projekt, którego się nie zna (bo nie jest jeszcze ukończony). Oceniam wyłącznie ten jeden film, a jako zamknięta całość... nie jest to do końca przekonujące.

Vitalina Varela (2019)

Ależ to jest pięknie sfotografowane! Chyba jeszcze nie widziałem tak czarnego filmu, tak fantastycznie oświetlonego. Nie ma sensu oglądać tego na kiepskim odbiorniku, z szarościami zamiast "blacków".

Eden (2020)

Za długi. Ale końcowa scena cudowna!