Profil użytkownika kamilandygawel

Avatar (2009)

Pocahontas przyszłości. Nie widziałem filmu w 3D, więc trudno jest mi ocenić główny atut filmu. Jest on dla mnie po prostu bardzo dobrym filmem, który pomimo niezbyt głębokiej fabuły wciąga i pozwala czerpać przyjemność z oglądania.

V jak Vendetta (2005)

Remember, remember... Jeden z głównych faworytów do pierwszego miejsca w moim osobistym rankingu filmowym. Dzieło Wachowskich jest tym, co lubię. Może nie jest genialnym pod każdym względem tytułem. Może nie przedstawia życia takim jakim jest. Ale jest filmem, a filmy są (wg. mnie) między innymi po to, żeby pokazywać życie takim jakim chcemy je oglądać. Z efektami specjalnymi, z podniosłą muzyką towarzyszącą podniosłym scenom. Film nie musi być odzwierciedleniem człowieka, żeby człowiekowi się spodobać...

Mroczny rycerz (2008)

Zaiste jeden z najgenialniejszych filmów, jakie dane było mi oglądać. Nigdy nie oczekiwałem, że film inspirowany komiksem można próbować nazwać arcydziełem. A jednak.

Batman - Początek (2005)

Trudno oceniać jest ocenić ten film całkiem sprawiedliwie, jeśli obejrzało się "Mrocznego Rycerza". Nolanowi udaje się wynieść "Batmana" jak i adaptacje komiksów na całkiem nowy, nieosiągalny dotąd poziom.

Jestem legendą (2007)

Jeden z tych filmów, które można uznać za obowiązkowe. Trzyma w napięciu i niepewności do końca. To z pewnością jeden z najlepszych filmów jakie widziałem i jeden z najlepszych, w jakich wystąpił Will Smith